SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Türkiye-Azerbaycan Yapımı Bir Korku Oyunu: Tussle

Ülkemizin oyun tasarımı ve üretimi konusunda maalesef henüz çok yol aldığını söyleyemeyiz. Bununla beraber dünyada önemli bir eğlence ve eğitim aracı olan oyunlar adına son günlerde ülkemiz için de güzel gelişmeler yaşanmakta. İşte bu gelişmelerden biri de Türkiye-Azerbaycan ortak yapımı bir hayatta kalma-korku oyunu olan Tussle.

Thermal Unit Games’in PC, Mac OS ve Linux platformları için geliştirmekte olduğu FPS türündeki korku oyunu Tussle sadece anlık korkulara yer vermeyerek özlediğimiz o eski tarz bulmacalarla dolu bir korku oyunu olma iddiasını taşıyor. Oyuncuları sadece yerinden zıplatmayı hedef almadıklarını söyleyen yapımcılar hem korkutmayı hem de düşündürtmeyi amaçlıyor. Unity 5 oyun motoruyla geliştirilen oyunun yönetmenliğini Rufat Mammadli, Buğra Levent Condal ve Hakan Hizal yapıyor. Mustafa Şenel, Süleyman Havuz, Muhammed İkinci, Hikmət Qaffar gibi Türk ve Azeri tasarımcıların çoğunlukta olduğu oyuna ABD, İngiltere, Polonya ve Yunanistandan da çeşitli tasarımcılar katkıda bulunuyor. Hikaye ağırlıklı ve bulmacalarla örülü bir hayatta kalma-korku oyunu olma amacını taşıyan Tussle’ın henüz net bir çıkış tarihi olmasa da 2016 yılı içerisinde çıkarılması planlanmakta. Co-op desteğiyle gelmesi planlanan oyunda 4-8 oyuncuya kadar çoklu oyun modu ve sesli iletişim imkanı da bulunacak. Türkçe, Azerice, İngilizce ve İtalyanca dil seçeneği olacak Tussle eğer başarılı olursa Google Play ve diğer mobil platformlara da çıkarılacak. Yakında Trailer’ı ve daha sonrasında demosu da hazırlanacak olan Tussle, Steam’in Greenlight sisteminde ve Indiegogo kampanyasında da yer alacak. Resmi Facebook sayfasından inceleyebileceğiniz oyunun yayınlanan görselleri size ipucu verecektir.

Vurgulandığı üzere “hikaye ve bulmaca ağırlıklı” bir korku oyunu olacak olan Tussle’ın yapımcılarının ağzından hikayesi ise şöyle:

“Tussle’da İtalya yakınlarında bulunan Poveglia adasına gemi kazası sırasında rüzgar tarafından sürüklenen gemi mürettebatından Richard’ın başına gelenler anlatılıyor. Adanın kendisine ait bir gerçek hikayesi var. Hikayeye göre adada psikoloji hastahanesinde uzun süredir çalışan bir doktor veba hastalığından sonra sağ kalanlar üzerinde işkence ve deneyler yapıyordu. Başkahramanımız bu adaya gelerek Dr. Giovanni Aldini ile tanışır ve işte o zaman asıl macera başlar…”

En yakın sürede bir oynanış videosunu da görmeyi arzuladığımız hiç de fena gözükmeyen Tussle, umuyoruz Türk oyun sektörü adına başarılı bir iş olarak hafızalarımızda yer edebilir.

Tussle’ın yayınlanan ekran görüntülerini aşağıda görebileceksiniz, iyi oyunlar.

1

5

7

8

4

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...