SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Türk FPS Oyunu Dark Raid Steam’de Desteğinizi Bekliyor

World of Warcraft

Malumunuz Türkiye’de oyun sektörü henüz emekleme döneminde, geliştirilen oyunların çok büyük bir kısmı da mobil platformlar için üretilen casual oyunlar. Böyle bir ortamda bizim topraklarımızdan çıkmış bir stüdyonun bir FPS geliştirdiğini görmek, ve hem de eni konu alıp oynamaya değecek bir FPS geliştirdiğini görmek bizi mutlu ediyor. Dark Raid, Vektor Games tarafından geliştirilen bir FPS oyunu. Oyun Steam’in Green Light sisteminde şu anda oyuncuların değerlendirmesine sunulmuş durumda. Eğer yeterli oyu alabilirse Steam üzerinden satışa başlanacak.

Oyundan bahsetmeye geçmeden önce aşağıdaki trailerı izlemenizi öneririz.

Dark Raid, geliştiricisi Vektor Games’in tanımlaması ile eski stil FPS’yi günümüz oyun anlayışı ile birleştiren bir oyun. Yani Quake tarzı bir oynanışı var ama günümüz oyun mekaniklerine ve görselliği baz alınarak yapılmış. Oyunda Muddy adlı bir robotu kontrol ediyoruz. Derin uzayda araştırma yapan S.W.A.N. adlı bir uzay gemisinde geçen oyun, yine geliştiricinin söylediğine göre sürükleyici bir hikayeye sahip. Dark Raid’de, 7 farklı silah, eski stil boss savaşları ve hatta çözülmesi gereken bulmacalar dahi var.

Dark Raid sadece hikaye modu olan bir oyun değil, aynı zamanda bir multiplayer modu da var ama şu anda bu mod ile ilgili çok fazla bir bilgi verilmiş değil.

Oyuna Steam’de destek vermek için buraya, oyun web sitesine ulaşmak için buraya ve facebook sayfasını ziyaret etmek için buraya basabilirsiniz.

Murat Sönmez
the authorMurat Sönmez
Oyun tutkunu, film ve kitap sever.

6 yorum

  • Hadi bakalım yapalım artık bizde şöyle oyunlar boğaz harbi oyunu yalan oldu 3-4 senedir ses seda yok bari bu yalan olmasın

    • C-Ral, Boğaz Harbi için geliştirici ekip çok mücadele etti ama burası Türkiye…

      • kickstarter diye bişi var abi hem aldıkları yatırım nereye gitti ?

  • Türk diyoruz ama herhangi bir Türkçe cümle bile göremedim açıklamalarda. Green Light sisteminde sadece ingilizce mi kullanmak zorunlu?

    • Yanılmıyorsam Greenlight da giriş yaparken tek dil kullanılabiliyor ancak yanda oyunun desteklediği diller kısmında kullanılan diller işaretlenebiliyor.

  • O silahlar biraz sekeydi eyiydi. Vuruş hissi sıfır bu tarz quake tarzı shooter ediyosan, sağlam senaryo ve grafiklerin yoksa vuruş hissi yapmalısın.

Comments are closed.