SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

Türkiye Büyük Finali’nin Adı Belli Oldu!

Türkiye Şampiyonluk Ligi

Takımların yaklaşık bir yıldır süren mücadeleleri sonrasında Türkiye’nin ilk profesyonel e-Spor ligi olan 2015 Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin şampiyonu, önümüzdeki haftasonu 8 Ağustos’ta Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da yapılacak Final karşılaşmasıyla belli olacak.

Geçtiğimiz haftasonu yapılan Yarı Final müsabakaları sonucunda TT ile girdikleri zorlu bir seriden 3-2 galibiyet ile ayrılan Beşiktaş takımı ile, erken final olarak adlandırılan ancak oldukça rahat bir seri ile HWA’yı 3-0 saf dışı bırakan Dark Passage takımları kozlarını Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da paylaşacak.

As kadrolarında yer alan saldırı gücü taşıyıcıları Nardeus’un eksikliğinde Team Turquality karşısında zorlanan Beşiktaş ekibi seriden 3-2 galibiyet ile ayrılmayı başardı. Honos’un takıma ayak uydurmakta zorluk yaşadığı ve Team Turquality’nin de bu eksiklikten faydalanmak üzere yoğunlaştığı gözlerden kaçmadı. Ancak Beşiktaş’ın tecrübeli oyuncuları sayesinde zor da olsa takım Final’e adını yazdırmayı başardı.

Yarı Final’in diğer ayağında çekişmeli geçmesi beklenen, erken final olarak adlandırılan DP- HWA karşılaşması, beklenenlerin aksine oldukça kolay bir seri oldu. Özellikle Elwind, Crystal ve Naru üçlüsünün uyumu ile HWA karşısında oldukça rahat oyun sergileyen Dark Passage rakibini 3-0’lık skorla hezimete uğrattı ve Final’de Beşiktaş’ın rakibi oldu.

Eğer Nardeus’un vize problemleri çözülmez, bir haftalık süreçte de Honos imkansızı başarıp takım ile aynı seviyeye gelemezse ve TT karşısında sergiledikleri performansı sergilerlerse Dark Passage, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin en büyüğü olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Nardeus takıma katılırsa ve Beşiktaş ligdeki iyi dönemindeki performansını sergilerse de oldukça çekişmeli ve zevkli bir karşılaşma bizleri bekliyor olacak. Gerçekten Final havasında gerçekleşecek bir mücadeleye tanıklık edeceğiz. Bakalım önümüzdeki hafta bizlere neler gösterecek? Sizce hangi takım daha avantajlı? Kupayı kim kaldırır? Finalin MVP’si kim olur? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz…

League of Legends eSpor Sahnesi
League of Legends eSpor Sahnesi
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.