SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

Türkiye League of Legends Takımlarındaki Sürpriz Değişiklikler!

League of Legends

Bildiğiniz gibi önümüzdeki Türkiye League of Legends 2015 sezonu için profesyonel bir lig yürürlüğe girecek. Bu yüzden takımlar kadrolarını en iyi şekilde hazırlamak için çalışmalarını sürdürüyorlar. Ülkemiz takımlarından Dark Passage’in ülkemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil etmesiyle birlikte E-Spor etkinliklerine olan ilgiler oldukça artmış durumda. Takımlar bir sonraki sezon bu turnuvaya katılmak için takımlarıyla en iyi uyum sağlayacak oyuncuların peşindeler.

League of Legends - Sangam Stadyum
League of Legends – Sangam Stadyum

Lol.gamepedia.com League of Legends üzerine yayım yapan bir bilgi sitesi. Wikipedia’nın League of Legends versiyonu. Burada yer alan bilgiler çoğunlukla doğru bilgiler. Bu sitede şuan yer alan bilgilere göre Türkiye’deki takımlarda sürpriz değişiklikler meydana gelmiş. İlk olarak FabFabulous’dan bahsedelim. Normal sezon içerisinde düşük bir performans sergileyen Asım Cihat “FabFabulous” Karakaya, gerek WildCard gerekse Dünya Şampiyonası’nın ikinci gününde eski günlerini hatırlatan yukarı koridor performansı sunmuştu. Ancak sanırım bu performans Dark Passage için yeterli olarak görülmedi. Lol.gamepedia’da yer alan güncellemeye göre Asım Cihat Karakaya, 26 Eylül tarihiyle birlikte takımdan ayrılarak eski takımı HWA’ya transfer olmuş. Asım Cihat’ın Lol.pedia’da yer alan profil bilgileri için tıklayınız. Bunun yanı sıra Dark Passage’ın resmi Facebook sayfasından Asım Cihat Karakaya ve Anıl Işık’ın takımdan ayrıldıklarına dair bilgilendirmesi de yayınlandı. Anıl “Holyphoneix” Işık’ın ise Wild Fire’dan ayrılan Onur “Lethilion” Aksu ve Yasin “Reosta” Es ile birlikte yeni kurulacak bir takımda yer alacağı dedikodusu da yer almakta.

Güncelleme: Asım Cihat Karakaya’nın HWA transferi Facebook üzerinden resmi olarak duyuruldu. Asım Cihat yeni takımında Ormancı rolünde oynayacak.
10170864_624692370944987_2110060690_n
10170864_624692380944986_2029490908_n

19 Eylül tarihinde Wild Fire takımıyla olan birlikteliğini sonlandırdığını açıklayan Berke “Thaldrin” Demir’in özellikle HWA’ya transfer olacağı dedikodusu gündemde oldukça yoğun bir biçimde konuşuluyordu. Ancak yine Lol.gamepedia’nın güncellemesine göre Berke Demir, Asım Cihat’ın ayrılmasıyla doğan boşluğu doldurmak için Dark Passage takımına transfer olmuş gözüküyor. Berke’nin Lol.gamepedia’da yer alan profili için tıklayınız.

Güncelleme: Onur “Lethilion” Aksu’nun Facebook’tan takipçilerine verdiği habere göre yeni takım kuruluyor. Dark Passage’dan ayrılan Anıl “Holyphoneix” Işık ve Wild Fire’dan ayrılan Yasin “Reosta” Es ve Berke “Thaldrin” Demir bu oluşumda yer alacaklar. Böylece Lol.gamepedia’da yer alan Berke Demir’in transfer güncellemesi de yanlış çıktı. Berke Demir’in, Onur Aksu’nun oluşumunda yer alacağı açıklandı. İşte Onur’un paylaştığı bilgiler;
“Uzun süreli sessizliği bozmanın artık zamanı geldi. Oyuncu odaklı, oyuncuların yönettiği bir takımla bomba gibi geliyoruz. Şuan için kadromuzda bulunan isimler şu şekilde:
Top: Berke “Thaldrin” Demir
Mid: Yasin ” Reosta ” Es
Adc: Anıl “Holyphoenix” IŞIK
Support: Onur “Lethilion” Aksu
Anılın kadroya katılmasıyla birlikte gönül rahatlığıyla destek rolüne geçmeye karar verdim. Türkiye’nin en iyi adcsinin yanında ben de alt koridor tecrübemi ortaya koyarak güzel işler çıkartacağımızı düşünüyorum.
Takımla ilgili kısa zamanda daha detaylı açıklamalarda bulunacağız arkadaşlar, takipte kalınız.”

Takımın adı ve Facebook sayfası duyuruldu. Aces Full Esports Club. Team Turquality’den tanıdığımız Emre “Sidiouss” Ürük takımda koç ve yedek oyuncu olarak yer alacak.

wildfire-thaldrin

Güncelleme: Dark Passage Yeni SGT’sını Duyurdu;

Anıl “HolyPhoneix” Işık’ın takımdan ayrılmasıyla birlikte boşalan koltuğa bir dönem AWH ve BPI takımında yer alan Hakan “Revanche” İşlek’i transfer etti. Dark Passage bu gelişmeyi resmi Facebook sayfasından duyurdu. Hakan İşlek’in 5 Eylül tarihinde bir siteye verdiği röportajda, 2015 sezonu için yeni bir takımla anlaştığını ve SGT olarak görev yapacağını ama takım duyurmadan isim veremeyeceğini açıklamıştı. Görülen o ki Dark Passage’ın Anıl Işık ile yollarını ayırmayı düşünmesi Dünya Şampiyonası’nın öncesine dayanıyor. Dark Passage’ın Facebook’tan bildirdiği haber için tıklayınız. Hakan İşlek’in verdiği röportaj için tıklayınız.

10622930_10152291549382077_1980976402859761875_n

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.