SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Türkiye Şampiyonluk Ligi Yaz Sezonu Altıncı Haftası Geride Kaldı

Türkiye Şampiyonluk Ligi

2015 League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde geçtiğimiz hafta sonu yapılan karşılaşmalar sonucunda altıncı hafta geride kaldı. Beşiktaş liderliğini sürdürürken sezondaki ikinci yenilgisini tattı. İlk gün karşılaşmalarında oynanan DP ve HWA arasındaki karşılaşmadan kural ihlali sebebiyle hükmen galibiyet kararı çıktı. TT, haftayı 2-0 ile kapatarak TBF PlayOff’ları için avantaj yakaladı. Yeni transferleriyle ligde kalma savaşı veren Crew haftayı 0-2 ile kapatarak işleri zora soktu. Altıncı haftanın panoraması sizlerle;

İlk gün karşılaşmalarında karşılaşan iki dev ekip DP ve HWA arasındaki mücadeleye oyunda yaşanan aksaklıklar damga vurdu. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen karşılaşma, turnuva sunucusunda yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir çok kez duraklatıldı. Son olarak Dark Passage takımının iki üyesi istem dışı olarak kendilerini HWA takımına yakın bir pozisyonda bulunca yeniden duraklatılma yapıldı.

Uzun süren bu duraklatılma sonrasında ertelenmesi beklenen maç için devam edilmesi kararı alındı. Yapılan duraklatılma gereği, takımların birbirine saldırmamaları gerektiği söylenmesine rağmen, oyun devam ettirilmesiyle birlikte HWA’dan iki oyuncu agresif davranarak Dark Passage tarafından üç oyuncuyu düşürünce, DP kanadı buna itiraz etti. Daha sonra hakemler sağlıklı bir karar alınması için maçı tatil etti.

Günün devamında Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre, profesyonelliğe ve sportmenliğe aykırı olan bu hareket sonrası HWA’ı hükmen mağlup edip ve Dark Passage’ı maçın galibi ilan etti. HWA kanadı her ne kadar bu kararı doğru bulmasa da, Riot’un aldığı karara saygı duyduklarını belirtti. HWA bu maçtan hırslanmış olacak ki, zor geçmesi beklenen Beşiktaş karşılaşmasında resmen şov yaptı. İlk dakikasından beri aksiyonun bir an olsun durmadığı oyunda HWA oyuncuları yardımlaşmanın hat safhada olduğu bir mücadele gerçekleştirerek, Beşiktaş takımını bozguna uğrattı. Böylece ilk gün yaptıkları hata için taraftarlarından bu şekilde de özür dilemiş oldu.

Crew takımı geçtiğimiz haftayı iki mağlubiyet ile tamamlayınca takımdan üç kişi ile yollar ayrılmış ve yeni transferler yapılmıştı. Ligde kalmak için son mücadelesini veren Crew, maalesef bu haftayı da galibiyet yüzü göremeden kapattı. İşleri oldukça zora sokan Crew’un son hafta da iki galibiyet alması da ligde kalmaları için yeterli değil. Atlas ve Number One takımlarının kaybetmesi ve Crew’un son iki maçını da kazanması gerek. Bu durumda üç takımın puanı eşitlemiş olacak. Yapılacak olan üçlü averaja göre bir takım altıncı, bir takım yedinci ve bir takımda sonuncu olacak.

Son haftası heyecanlı geçmesi beklenen Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde Beşiktaş, Dark Passage, HWA ve Oyun Hizmetleri takımları TBF’ye katılmayı garantiledi. Son hafta bu takımların sıralamalarını belirleyecek. Kalan son iki kontenjan için en avantajlı durumda bulunanlar Team Turquality ve Number One takımları. Son haftalarda gösterdikleri performans ve fikstür avantajına bakıldığında bu iki takım öne çıkıyor. Bakalım son hafta bize neleri gösterecek? Altıcı haftanın karşılaşma sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde;

2015 Türkiye Şampiyonluk Ligi Puan Durumu
2015 Türkiye Şampiyonluk Ligi Puan Durumu
2015 TŞL Yaz Sezonu 6. Hafta Sonuçları
2015 TŞL Yaz Sezonu 6. Hafta Sonuçları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.