SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Türkiye Şampiyonu, Ülker Sports Arena’da Belli Olacak!

Türkiye Şampiyonluk Ligi

Bu sezon profesyonel bir yapıya bürünen ve ülkemizdeki ilk profesyonel e-Spor ligi olan Türkiye 2015 League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin Final karşılaşmasının yapılacağı mekan belli oldu. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da Final Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilecek.

Geçen sene on bin kişi karşısında Team Turquality ve Dark Passage takımları arasında gerçekleşen Final karşılaşmasının galibi 3-1 ile Dark Passage olmuş ve Wild Card’a katılma hakkını elde etmişti. Wild Card’ı da başarı ile tamamlayan temsilcimiz, ülkemizi 2014 Dünya Şampiyonası’nda temsil etmişti.

Bu sezon daha çekişmeli geçen ligde şampiyonluk için bir çok takım aday gösteriliyor. Şuan için en büyük aday Kış Sezonu Şampiyonu Beşiktaş gibi gözükse de TTHWA, Dark Passage ve Oyun Hizmetleri gibi üst sıralarda yer alan takımların da bu yarıştan kopmaya niyetleri yok.

8 Ağustos tarihinde yapılacak Final karşılaşmasının biletleri 8 Temmuz’da satışa çıkarılacak. Yaz Sezonu Mevsim Finalleri ise ligin bitimiyle ilk altıya giren takımların 25-26 Temmuz’da yapacakları Çeyrek Final karşılaşmalarıyla başlayacak. İlk iki takım doğrudan Yarı Finale yükselirken. Üçüncü ile altıncı, dördüncü ile beşinci takımlar Çeyrek Final mücadelesi verecek. Yarı Final karşılaşmaları ise 1-2 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

Sizce on binlerin önünde mücadele edecek iki takım hangi takımlar olur? Bu uzun maratonu şampiyonlukla taçlandıran takım hangisi olur? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

TBF
Türkiye Büyük Finali bu sezonda Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.