SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Türkiye’nin İlk Drone Ligi 11 Mart’ta Başlıyor!

Ana sponsorluğunu Mavi Beton, teknoloji sponsorluğunu Teknosa, medya sponsorluğunu TV8,5, radyo sponsorluğunu Radyo D ve Radyonom.com, mekan sponsorluğunu KüçükÇiftlik Park, dijital medya sponsorluğunu da Geniş Ekran’ ın üstlendiği Türkiye’nin ilk Drone Ligi KüçükÇiftlik Park’ta başlıyor!

11 Mart 2017 13:00 – 20:00 saatleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta başlayacak Türkiye Drone Ligi; eğlence ve sporun yanı sıra Türk yarışçıların becerilerini geliştirmek ve onları uluslararası arenaya taşımayı da amaç ediniyor.

TDL, yarışlarla pilotların ve izleyicilerin adrenalin seviyesini yükseltmenin yanında KüçükÇiftlik Park yarışı boyunca sınırsız eğlence de vaat ediyor. Türkiye Drone Ligi’nde katılımcılar, yarışların yanı sıra birçok canlı, DJ performansları, şovlar ve teknolojik deneyimler ile renkli ve hızlı bir gün yaşayacaklar.

Özel konuklar Fuat Güner ve İzzet Öz ile birlikte Gökcan Sanlıman, Gürcan Ersoy, DJ Tarkan, DJ David Şaboy, Radyo D ve Radyonom DJ leri, Top 1 Musica DJ leri, DJ Beatporn ile müziğin ön planda olacağı, canlı graffiti şovları, drone simülatör deneyimleme, eğitim alanında oyunlar, dev ekranlarda izleyiciler için yarış ve pilot görüşü, karaoke, drone hobi aktiviteleri, sponsor stant ve aktiviteleri ile izleyiciler, etkinlik boyunca heyecan ve eğlenceyi bir arada yaşayacak.

Spor ve rekabetin yanında bilim, teknoloji ve drone sevgisini vurgulamak amacıyla düzenlenen Türkiye Drone Ligi’nde 5 ayrı eleme aşaması (sıralama, eleme, çeyrek final, yarı final ve final) olacak. Özel olarak tasarlanan 6 etaptan oluşan pistlerde kıyasıya mücadele edecek olan yarışçılar drone kamerasındaki görüntüyü kendi gözlükleri üzerinden takip ederek farklı bir deneyim fırsatı da tadacak.

Türkiye Drone Ligi kapsamında Eskişehir, İzmir, Antalya, İstanbul, Ankara ve Adana etapları sonrasında şampiyon olan yarışçı, yurt dışındaki yarışlara da katılmaya hak kazanacak. Çeşitli ödüllerin verileceği Türkiye Drone Ligi’nde, lig şampiyonu 8.000 TL para ödülüne sahip olacakken ikinci 4.000 TL, üçüncü olan kişi ise 2.000 TL para ödülünün sahibi olacak.

Ayrıca 11 Mart Cumartesi günü saat 13:00 – 20:00 arasında İstanbul’daki KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenecek Türkiye Drone Ligi’ni 18 Mart Cumartesi günü TV 8,5 kanalından izleyebileceksiniz.

Türkiye Drone Ligi ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca etkinliğin Facebook sayfası da sizi bekliyor, iyi eğlenceler.

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...