SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

Turnuva Kuralları

Gillette Fortnite Turnuvası Resmi Kuralları

Genel Kurallar ve Turnuva Yükümlülükleri

Gillette Fortnite Turnuvası (“Turnuva”), Multiplayer (“Organizatör”) ve Gillette (“Sponsor”) ortaklığında gerçekleştirilir. İşbu turnuva Epic Games’in Fortnite oyununun Battle Royale modu Bilgisayar (“PC”) üzerinden düzenlenecektir.

Bu turnuvaya katılan tüm katılımcılar turnuva kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Katılımcıların turnuva kurallarında yer alan koşulları ve kuralları karşılıyor olması gerekmektedir.

Turnuvaya katılan katılımcılar, sağladıkları kişisel verilerin Organizatör tarafından turnuvanın sorunsuz yönetilmesi adına kullanılabileceği gibi bu bilgilerin Sponsorlarla ve/veya diğer 3. Partiler ile bedelli ve/veya bedelsiz ticari teklif iletimi için kullanılmak üzere paylaşılmasına itiraz etmediğini, ileriki bir tarihte de bu konuyla alakalı hak talep etmediğini açıkça kabul eder.

Turnuva Yapısı

Turnuva PC platformunda gerçekleştirilecektir. Turnuva’da yer almak isteyen katılımcılar, Turnuva için belirtilen tarihlerde, belirlenen yayıncıların kanallarındaki Tekli (Solo) turnuvalara yayıncıların belirlediği şartlarda katılması ve oyunu kazanması gerekmektedir. Yayıncılar kendi kanallarında 2 turnuva düzenleyecek ve bu iki turnuvanın birincisini Büyük Final için takımına dahil edecekler. Büyük Final’de Yayıncı ve iki kazananı birlikte 3 kişilik bir takım olarak mücadele edecek.

Katılımcılar hangi yayıncının turnuvasını kazandıysa o yayıncının Final takımında yer alır. Yayıncı turnuvalarını kazanan katılımcılar 26 Ocak 2019 tarihdeki Chapter VII’de ana sahnede finalde yer alacaklardır. Katılımcıların saat 09:30’da turnuva alanında olmaları gerekmektedir.

İstanbul dışında yaşayanlar kazanması durumunda yol masrafları Organizatör tarafından karşılanacaktır. Eğer kazanan katılımcılar Final’de yer almak istemiyorlarsa belirtmeleri gerekmektedir. Yayıncı turnuvasını kazanan katılımcılar 500TL ödül kazanacaktır. Kazanan oyuncuların katılamama durumuna karşı yayıncı turnuvalarında ilk üçe giren isimler yedek olarak yazılacaktır. Bir yayıncının kanalında birinci olan yarışmacı diğer yayıncı turnuvalarına katılsalar da birinci olmaları durumunda ödül alamazlar.

Yurt dışından katılan ve final hakkı kazanan yarışmacılar kendi imkanları ile Final aşamasına katılabilirler. Organizasyon, Yurt dışından katılan yarışmacıların kazanmaları durumunda yol masraflarını karşılamayacaktır.

Finalde takımlar üç karşılaşmaya çıkacaktır. Takımların elde ettiği sonuçlara göre kazanacakları puanlar sonunda sıralama gerçekleştirilecek ve takımlara elde ettiği sıralamaya göre ödül verilecektir.

Final Puanlama Sistemi:

Öldürme Puanları:
1-3 Öldürme: 1 Puan
4-6 Öldürme: 2 Puan
7+ Öldürme: 3 Puan

Sıralama Puanları:
Birinci Olma: 3 Puan
İkinci Olma: 2 Puan
Üçüncü Olma: 1 Puan

Puan eşitliği durumunda takımlar maçlardaki elde ettiği sıralamaların ortalamalarına göre hareket edilir. En çok hayatta kalan takımlar daha iyi dereceye yerleştirilir.

Ödül Havuzu:
• 1.Takım: 15.000TL
• 2.Takım: 7.500TL
• 3.Takım: 3.500TL
• 4.Takım: 2.000TL
• 5.Takım: 1.500TL
• 6.Takım: 1.500TL
• 7.Takım: 1.000TL
• 8.Takım: 1.000TL
• 9.Takım: 1.000TL
• 10.Takım: 1.000TL

Ödüllerden doğacak her türlü harcama, kazanana aittir. Ödüller devredilemez, satılamaz, takas edilemezdir. Ancak sponsorun ödülü nakit olarak vermeyip, aynı değerde başka bir ürün ile değiştirme hakkı saklıdır.

Başvurular sırasında verilen bilgilerin herhangi birinde hata çıkması, yanlış olması oyuncunun kazandığı ödülü kaybetmesine sebep olacaktır. Bu yüzden kayıtlarda yaptığınız başvurularda bilgilerinizin doğruluğundan ve size ait olduğundan kesinlikle emin olunuz. Bu tür durumlar sonrasında ödülü kazanan oyuncunun ödül hakkını kaybetmesi sonrasında organizasyon ya da sponsor ödülü bir sonraki en uygun oyuncuya devredebilir.

Bu durum üç alternatif oyuncuya kadar geçerlidir. Eğer üç oyuncunun da belli sebeplerden ödül kazanma hakkını kaybetmesi durumunda Sponsor ödülü bir hayır kurumuna bağışlayabilir. Ödüller en erken 3 ay içerisinde hak kazanan oyunculara verilecektir.

Disiplin Kuralları

Turnuvada yer alan katılımcıların uyması gereken disiplin kuralları vardır Bu kurallar şu şekildedir:
1. Turnuvada yer alan katılımcıların anlaşılan tarihte, belirtilen adreste fiilen bulunmaları gerekmektedir. Turnuva akışını, ilerleyişini etkileyecek, engelleyecek her türlü davranış disiplin cezasına çarptırılacaktır.
2. Katılımcılar Final aşamasında kullanacakları PC’lere hiçbir şekilde müdahalede bulunamazlar. Kullandıkları ekipmanların sorumlulukları kendilerindedir ve zarar verme durumunda Organizatörün bu hakkı talep etme hakkı bulunmaktadır.
3. Katılımcılar turnuva boyunca centilmenlik ruhu sergilemelidirler. Turnuva’da yer alan diğer oyunculara, Organiztöre, sponsorlara, yayıncılara (Influencerlar’a) ya da hakemlere hiçbir şekilde hakaret, küfür, kötü söz yöneltemezler.
4. Katılımcılar kendi mouse, klavye ve headsetlerini kullanabilirler. Ancak bu sadece hakem onayı ile gerçekleştirilebilir. Eğer ki Turnuvanın ekipman sponsoru varsa oyuncular sağlanan bu ürünleri kullanmakla yükümlüdürler.
5. Katılımcılar Final karşılaşmasında bilgisayarlarında oyun ve iletişim programları dışında herhangi bir program ya da web browser açık olmamalıdır. Yakalanan oyuncu diskalifiye edilir.
6. Katılımcıların oyun açığı, hile ya da izin verilmeyen 3.parti yazılım kullanması yasaktır. Bu kurala uyulmaması durumunda katılımcı diskalifiye edilir.
7. Katılımcıların hiçbir şekilde turnuvanın akışına, işleyişine ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesine engel olucu hareketlerde bulunmaması gerekir. Eğer bu hareketler uygulanırsa hakemlerin vereceği kararlar geçerlidir.
8. Katılımcıların oyun adlarında küfür, siyasi içerik, dini içerik, nefret içeren, tehdit edici ve müstehcen içerikler kullanması yasaktır. Bu tür durumlarda oyuncu diskalifiye edilir.
Katılımcıların aşağıda yer alan reklam ve iletişimleri kullanması yasaktır:
a. Kumar veya kumar siteleri.
b. Alkol, Tütün ve / veya Reçetesiz “İlaçlar”.
c. V-Bucks web sitelerini veya şirketleri tanıtan veya satanlar.
d. Ateşli silahlar veya herhangi bir silah türü.
e. Pornografik veya yetişkin materyal.
f. Epic Games, Multiplayer ve Gillette ortakları ve diğer bağlı markalarının doğrudan rakiplerinden ürünler veya hizmetler.

Final aşamasına katılmış olan katılımcıların herhangi bir sponsorluğu olmaması durumunda (kulüp forması ya da başka bir oluşum sponsorluğu) Organizatör ’ün bu tür kıyafetleri sağlamış olması durumunda bu durumdaki katılımcılar sağlanan formaları giymesi gerekecektir.

İnternet ve oyun aksaklıkları

Katılımcılar, yayıncı elemelerinde kendi internet ve donanım problemlerinden sorumludur. Eğer karşılaşma sırasında bu tür problemlerden ötürü oyundan düşmeleri durumunda oyun tekrar başlatılmayacaktır. Karşılaşmanın oynanması için %70 katılım olması yeterlidir.

Final aşamasında yaşanan problemlerde ise turnuva hakeminin vereceği karar doğrultusunda hareket edilecektir.

Bu kurallar turnuvanın doğru bir şekilde ilerlenmesi için temel bir şekilde hazırlanmış olup, yönetmede yer almayan beklenmeyen durumlar için de dahil olmak üzere turnuva organizatörü bütün kurallarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.