SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Twisted Metal Yaratıcısının Yeni Oyunu Drawn to Death

Twisted Metal’ın yaratıcısı olan ve God of War’dan da tanıdığımız David Jaffe, PlayStation Experience etkinliğinde yeni oyununu duyurdu.

Drawn to Death adlı bu arena shooter türü oyun, bir lise öğrencisinin defterinde geçiyor. Görselliği tamamen bir deftere yapılan çizimler tadında olan oyunda gökyüzünü defterin sonraki sayfalarının oluşturması gibi detaylar da düşünülmüş. Aşağıdaki alpha öncesi oynanışta da görebileceğiniz gibi bir lise öğrencisinin hayal gücü söz konusu olduğu için, birbirinden çeşitli ve farklı mekanlarla konseptleri çekinmeden bir araya getirme şansları olmuş. Bölüm tasarımı açısından ucu oldukça açık olan oyunda benim dikkatimi çeken iki ufak sıkıntı var. İlki oyun modu olarak 4 kişilik free-for-all tanıtmaları. 6v6 oyunları bile beğenmeyip en az 8v8 istenen bir shooter ortamında 4 kişilik herkes tek oyun modu koymak enteresan… Bir diğeri de görsellerin konsept olarak etkileyici olmasının haricinde oldukça göz yoracak ve alışana kadar etrafı seçmek konusunda zorlayacak gibi durması. Belki oyun çıkarken çizimlere biraz daha fazla yerde renk katarak bu konuda kolaylık sağlayabilirler. Ancak eminim ki bu haliyle bile bayıla bayıla oynayanlar olacaktır, zira görsellerine alışmayı başardığınız sürece oyun fazlasıyla eğlenceli duruyor. Umarım biraz daha kalabalık oyun modları sunabilirler.

David Jaffe etkinlikte oyunun alpha öncesi sürümünün oynanabilir olacağını belirtirken oynayanlarla tek tek konuşup görüşlerini alacaklarını, bu yüzden oynayanların bu deneyime bir focus testi gibi bakmalarını rica ettiğini belirtti. Yani oyun bu kadar erken aşamadayken oyunculardan geri bildirim alıp düzeltmeler yapmak istiyorlar. Bu oyuncu dostu davranışlarını devam ettirmelerini diliyor ve sizi fragmanla baş başa bırakıyorum.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.