SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Twitch’te YouTubevari Bir Kısıtlama!

Google’ın Twitch’i aldığı resmi olarak duyurulmasa da piyasa tarafından bilinen bir gerçek. Hatta Twitch’de yeni başlayan kısıtlama da tam Google’nin yapacağı türden bir kısıtlama. O yüzden şüpheler vardıysa da kimsede şüphe kalmamıştır.
youtwich
Çünkü bildiğiniz gibi Youtube üzerinden yayınlanan videolarda yer alan üçüncü parti şarkıların ve normal seslerin lisansları olmadıkça yayınlanmasına izin verilmiyordu. Twitch’in blogundan duyurduğu yeni sistemde bunun aynısı bir durum. Tek bir farkla. Geçmişte kaydedilen videolarda geçerli olacak. Videolar silinmeyecek. Sadece lisansları olmayan üçüncü parti şarkılar ve normal sesler duyulmayacak. Aşağıdaki örnekte görebilirsiniz.
twitch_audio.0
Sevindirici haber ise canlı yayında bu durum söz konusu değil. Şimdilik sadece geçmişte kaydedilen videolarda uygulanacak. Tabi bu ilerisi için bir garanti değil. Gelecekte ne olacak hep beraber göreceğiz.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.