SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Twitch’den Yeni Yasak!

Twitch

İnternet yayıncılığı, hemen hemen herkesin artık uğraşı olmaya başladı. Kimileri yayın yaparak, kimileri de izleyici olarak internet yayıncılığının içinde. Günümüzde bu artık çok popülerleşen bir durum konumunda. Özellikle de Twitch’de çılgın bir kitle bulunmakta. Daha önceki yıllarda bir çok akran site batmasına rağmen Twitch kuralları ve rahatlığıyla birlikte büyük başarılara imza atmayı başardı.

Bu kadar göz önünde olunca Twitch, bazı durumlar için yasaklar getirmeye başladı. İlk olarak telif hakları konusuna korumacı bir tavır geliştirdi. Şimdi sırada kıyafet yönetmeliği var. Yayıncılara gönderilen e-mail ile birlikte artık yeni kıyafet yönetmeliğine uyulması isteniyor.

Bazı yayıncılar, erkek ya da bayan, yayınlarına daha çok izleyici çekmek için cinsel unsurları göze vuran kıyafetlerle yayın yapmakta. Bunun önüne geçmek isteyen Twitch’in yaptığı açıklamanın tamamı şöyle;

Doğru düzgün giyinin. Siz nerd’ler seksi, mükemmel ve çok güzel yaratıklarsınız tamam kabul. Ancak yaptığınız yayınlarda amacınızın oyunlar olmasına lütfen özen gösteriniz. Herhangi bir şey giymemek, gecelik, yüzme elbisesi ve iç çamaşırı gibi seksi kıyafetler giymek ya da üst gövdenin tamamen çıplak olması artık kadın erkek ayrımı olmaksızın yasak. Evet baklava karnınız olabilir, ancak bunu, “Dostlarla Maç Keyfi” ismini verdiğiniz 2’ye 2 bir plaj voleybolunda göstermeniz daha yerinde olacaktır. Satışını yaptığımız güzel T-shirt’lerimiz var mesela, onları her daim giyebilirsiniz.

Anlaşılan o ki artık, göğüsleriyle yayın yapıyor denilen bayan yayıncılar azalacak, vücuduyla prim yapanlar kaslı erkek yayıncılar azalacak. Bir “m.m. göster” devri son bulacak.

Twitch
Twitch
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.