SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Ubisoft İnceleme Politikalarını Değiştiriyor

Ubisoft, Assassin’s Creed: Unity’den sonra gelen eleştirilere daha fazla direnemeyip inceleme politikalarını değiştirmeye karar vermiş.

Assassin’s Creed: Unity’nin inanılmaz sorunlu çıkışıyla beraber konuşulan bir diğer konu da oyunun inceleme ambargosunun çıkış günü akşamı kalkması olmuştu. O kadar bariz hatalar varken bu tutum, tüketici karşıtı olarak görülmüş ve ilk günden herkes oynamaya başlamışken kendisi de oynamak zorunda hisseden ancak incelemeleri okusa belki de oyunu almayacak olan pek çok oyuncuyu adeta sömürmeyi amaçladıkları düşünülmüştü. Ubisoft eleştirilerden nasibini %9’luk bir hisse değer kaybı olarak aldıktan sonra konuya el atmaya karar vermiş.

BBC‘ye konuşan bir Ubisoft temsilcisi, “Hizmetlerimizi ve müşterilerimizle iletişimimizi buna göre ayarlamaya çalışıyoruz, hem inceleme yapacak mecralarla ilişkilerimizi gözden geçirerek hem de kullanıcılara açık beta ve başka türlü erken erişim imkanları sunarak. Böylece ihtiyaçları olan ve talep ettikleri bilgilere erişebilecekler.” diyor. Ubisoft’un bu inceleme hususundaki bahanesi de oyunun multiplayer elementleri olmuş. “Oyunların doğaları da incelemelerinin doğaları da değişiyor, AC: Unity, Destiny ve The Crew gibi oyunlar bunlardan bazıları,” diyen yetkili “online dünyalar kurup bunların inceleme için kalabalık hale gelmesini sağlamak, incelemeyi yapacak olanlar için oyunu bütünüyle yansıtan bir deneyim sunmamızı sağlıyor.” sözleriyle devam ediyor. Ancak burada ıskalanan nokta şu ki Destiny için “review-in-progress” yapıldı her yerde. Bu da devam eden inceleme demektir ve çıktığı gib ilk izlenimler yazılır, daha sonra kalabalık arttıkça nasıl hissettiler vb. devam edip en geç bir haftada esas inceleme tamamlanır. The Crew zaten beta’da, dolayısıyla incelemeleri değil ön incelemeleri yapılıyor. Ayrıca yine bu tarz durumlarda oyunun single player incelemesi ve multiplayer incelemesi ayrı da yapılabiliyor ki single player kısmıyla ilgilenenler nasıl olduğunu hemen öğrensin. Zaten teknik facia olduğu için alay konusu olan AC: Unity’deki sorunların multiplayer kısmıyla bir alakası yok. Dolayısıyla bu bahane onları pek kurtaracak gibi durmuyor, ancak yine de bu politikalarında değişime gidecek olmaları olumlu bir haber.

Assassin's Creed Unity
Assassin’s Creed Unity
Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.