SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Ubisoft: “Oyuncular artık DLC’lerden nefret etmiyor!”

Ubisoft Dijital Yayıncılık Başkan Yardımcısı Chris Early‘e göre oyuncular artık küçük ücretler karşılığı alabilecekleri küçük çaptaki DLC’lerden nefret etmiyor. Aksine bu yöntem kabul edilen ve beklenilen bir yöntem haline gelmiş durumda.

Early verdiği röportajında DLC’ler ile ilgili bir takım konulara değindi, ancak bunu yaparken geçtiğimiz günlerde EA’in yaptığı gibi bir takım gerçekleri de göz ardı etti. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz günlerde EA başarısızlıklarını oyuncuya bağlamıştı.

Early’nin söylediğine göre eskiden oyuncular DLC’lerden nefret ediyordu ancak şimdi DLC’lerden nefret edenlerin sayısı azaldı. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, biz DLC’lerden nefret eden oyuncuya rastlamadık. Oyuncular arasındaki nefret “5 dolar daha verin Zimbabwe devlet başkanının bel kemerini satın alın!” şeklindeki oyuncuya hiçbir şey vadetmeyen saçma sapan DLC’lerdi.

Oyunlara adam akıllı içerik sağlayan eklenti paketlerine benzer DLC’lere ve season pass gibi içeriklere (Gelecekte düzgün içeriğin geleceğine inanılıyorsa) kimsenin itirazı olmadı. Oyuncuların canını sıkan mesele, orijinal haliyle özellikle kısır tutulmuş bir oyuna zırt pırt minik içeriklerle dolu olan ve istediği parayı hak etmeyen DLC’lerin gelmesiydi.

Sözün özü şudur ki, biz sevdiğimiz oyunlara yeni içerik gelmesinden şikayetçi değiliz. Sevdiğimiz oyunlara “İndirilebilir içerik” adı altında saçma sapan içeriklerin gelmesinden şikayetçiyiz. Bu gerçeği göz ardı edip artık her türlü DLC’ye açık olduğumuz şeklinde yorumlar yapan Early’nin bu açıklamaları bizce oldukça talihsiz.

ubisoft

Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.