SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Ubisoft Watch Dogs’tan Sonra WiiU İçin Yetişkin Oyunu Yapmayacak

WiiU özellikle 3 parti firmalar dediğimiz oyun şirketlerinden beklediği ilgiyi göremedi. Konsol bildiğiniz üzere kendi oyunları dışında pekte parlak bir çizgi yakalayamadı. Buna rağmen WiiU’ya çıktığından beri konsola destek veren nadir 3. parti firmalardan biri olan Ubisoft’ta bu ilgisini kaybediyor gibi.

Diğer konsollar ile birlikte WiiU içinde geleceği belirtilen Watch Dogs diğer konsollara çıkmasına rağmen WiiU için ertelenmişti. Konsol sahipleri oyunu beklerken Ubisoft cephesinden ilginç bir açıklama geldi. Ubisoft bundan sonra WiiU için yetişkin derecelendirmesine sahip oyunlarını WiiU konsoluna çıkartmayacak. Bu da demek oluyor ki olası bir Watch Dogs’un devam oyunu ya da konsola daha önce çıkan Assassin’s Creed serilerinin bu konsoldaki macerası sona eriyor.Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot Watch Dogs’un bu konsol için çıkacak son yetişkin içerikli oyun olacağını belirtirken bu kararı almalarındaki sebebi de şöyle açıkladı. Nintendo oyuncularının Assassin’s Creed serisine ilgi duymadıklarını ve bu nedenle satış rakamlarının satış rakamlarının çok düşük olduğunu belirtti.  Guillemot WiiU için bundan sonra Just Dance gibi casual oyun kitlesine hitap eden oyunları çıkaracaklarını belirtti.

Kasım 2012’de çıkan WiiU hardcore oyunculara da hitap edeceğini belirterek yola çıkmış ve bu anlamda en büyük desteği Ubisoft vermişti. Şirket Assassin’s Creed 3, Assassin’s Creed 4: Black Flag, Splinter Cell: Blacklist ve konsola özel oyunu ZombiU’yu piyasaya sürmüş ancak beklediği geri dönüşü alamamıştı. Ubisoft bundan sonra WiiU’da Just Dance serisi, Rabbids Land ve Your Shape gibi casual ve aile eğlencesine hitap eden oyunlara odaklanacak.

watch dogs

Volkan Demirler
the authorVolkan Demirler
Oyun oynarken ve film izlerken kendini ana karakterin yerine koyan adam.