SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Ubisoft’tan Göz Tembelliğine Özel Oyun

DigRush

Ubisoft ve Amblyotech Inc. firmaları bugün yaptığı açıklama ile birlikte Ampliyopi (Göz Tembelliği) hastalığı için tedavi olarak patently yönteme sahip ilk video oyunu Dig Rush’ı oyun dünyasına tanıttı.

Patenti McGill Üniversitesinden doktorlar Robert Hess, Benjamin Thompson, Behzad Mansouri, Jeremy Cooperstock, Long To ve Jeff Blum tarafından alınan ve daha sonra lisansı Amblyotech’e verilmesiyle birlikte keşifleri eğlenceli ortama aktaran Ubisoft’un geliştirdiği Dig Rush,  hastaların katılımını attıracak ve deneyimlerini eğlenceli hale getirecek yöntem ile birlikte göz tembelliği tedavisi için büyük potansiyeli sahip.

Amblyotech bu tedavi yöntemini ilk olarak ABD’de satışa sunmak için FDA’dan (Giyecek ve İlaç Yönetimi) onay beklemektedir. Onaylar alınır alınmaz tedavi tüm dünyada kullanılmaya başlanacaktır.

DigRush
DigRush
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.