SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

Uluslararası Özel Turnuva’nın Kazananı Belli Oldu!

Uluslararası Özel Turnuva

Bu sezon Profesyonel çerçevede başlayacak olan League of Legends 2015 Türkiye Şampiyonluk Liginden önce takımların hazırlık dönemi için Riot Games tarafından düzenlenen Uluslararası Özel Turnuva’ya 2015 Türkiye Şampiyonluk Liginde yer alacak sekiz takımın yanı sıra, Yunanistan takımı Different Dimension(DD), Danimarka takımı Tricked eSports(Tricked), Almanya takımı SK Prime(SKP), Çek takımı Cyber Gaming(CG), geçtiğimiz yaz Dark Passage’ın Wild Card için mücadele ettiği Rusya takımı Hard Random(HR), Fransa takımı ThunderBot Sparta(TBS) ve bağımsız Avrupa takımları Team Strix(STX) ve Ocelote’un artık sahibi olduğu Gamers2(G2) yer aldı.

Best of Three(Bo3) üzerinden tek elemeli maçlar olarak oynanan karşılaşmalar sonrasında Ace DD’yi, NR1 Tricked’i, SKP Zone’u, DP CG’ı, HR TT’yi, BPI STX’i, G2 Atlas’ı, HWA TBS’yi elemeyi başardı. Çeyrek Finalde NR1’ı eleyen Ace ile DP’yi eleyen SKP takımları, Yarı Final’in ilk ayağını oluşturdu. Diğer Çeyrek Final karşılaşmalarında da HR’ı eleyen BPI ile G2’yu eleyen HWA Yarı Final’in son ayağını oluşturdu.

Yarı Final karşılaşmalarında Aces ile SK Prime arasında kıran kırana geçen mücadelede, Aces, ilk ve son karşılaşmayı kazanarak 2-1’lik skor ile finale yükselen ekip oldu. HWA ve BPI arasında geçen karşılaşmada ise HWA 2-0 ile finale yükseldi. Üçüncülük maçına kalan SK Prime ile BPI arasında oynanan karşılaşma SK Prime’ın 2-1 üstünlüğü ile sonuçlandı ve turnuvanın üçüncü takımı SK Prime oldu.

Türk takımları Ace ve HWA’nın final oynadığı Uluslararası Özel Turnuvası’nda beklentiler, çekişmeli bir seri izleyeceğimiz yönündeydi. Ancak beklenen gerçekleşmedi. Aces, gösterdikleri üstün mücadele ve takım savaşları neticesinde seriyi 3-0 ile bitirerek turnuvanın ödülü olan €10.000’yu ve birincilik unvanını elde etti. HWA ise bu sonuçla ikinci oldu. Aces’ı bu başarısından dolayı Multiplayer ekibi olarak kutlar ve diğer tüm takımlara yeni sezonda başarılar dileriz.

2015 League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’de 24 Ocak 2015 tarihinde başlayacağı duyuruldu.

Aces High
Aces High
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.