HABERLER

VAMPIRE: THE MASQUERADE DEVAM MI EDİYOR?

Vampire: The Masquerade – Bloodlines, Troika Games – Activision iş birliği ile  vampirlerin, kurt adamların, zebanilerin ve akla gelecek pek çok fantastik yaratığı içinde barındırarak 16 Kasım 2004’te hayatımıza girmişti. RPG temellerine oturtulmuş her oyun gibi Bloodlines’da da kendimize bir karakter yaratarak işe başlıyorduk ve bu yarattığımız karakterlerde klanlara ayrılmıştı. kuvvet, çeviklik gibi fiziksel öğelerin yanı sıra zekâmızın yüksekliği hakkında, hatta bilgisayar hackleme, kilitli kapıları açabilme gibi özelliklere varan sayısız kabiliyeti seçebildiğimiz oyunun Metascore‘u 80 iken, oyuncular arasında bir efsane olarak hala dilden dile dolaşmakta.

Peki bu sevilen bir oyunun devamı gelecek mi? Geçtiğimiz günlerde Paradox Interactive‘in yayınladığı Tender isimli sosyal uygulama sayesinde Vampire: The Masquerade‘in devam oyununa ait sinyaller verilmişti.  Bugünse Paradox‘un resmi Twitter hesabından paylaştığı görseller yeni oyunun gelme ihtimalini kuvvetlendirdi. Hayranlarının uzun süredir bir devam oyunu beklediği zaten bilinirken,Paradox‘un Vampire: The Masquerade serisine devam etmek istediği ve bunun için çalışmalar yaptığı da kulağımıza çalınan bilgiler arasındaydı. İnternete sızdırılan ekran görüntülerinin serinin devam oyununa ait olduğu düşünülürken, yeni bir oyun olmasa bile aynı evrende geçecek yeni bir oyunun yapıldığı düşünülmekte.  21 Mart‘ta gerçekleşecek olan  Game Developers Convention etkinliği sayesinde bu suskunluğun son bulacağı söylentiler arasında.

 

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.