SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Victorious ACE Esports Club’tan Nikksy’e Ağır Suçlama!

Victorious Sivir

Geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirdiği turnuvalarla adından sıkça söz ettiren yayın platformu Nikksy’nin yine düzenlemiş olduğu 10.000TL para ödüllü League of Legends turnuvasında şampiyonluğa ulaşan ekip olan Victorious ACE kulübü, dün resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Nikksy’i ağır bir şekilde suçladı.

Turnuva giderlerinin karşılanmasına rağmen, şampiyonluktan dolayı hakedilmiş kazançları olan ödül parasını yaklaşık üç aydır  takıma iletilmediğini belirten ekip, bu olayın bu şekilde takipçilere duyurmaktan dolayı da üzgün olduklarını belirtti.

Firma ile iletişime geçtikleri her seferinde geçiştirilen ve son zamanlarda da yanıt bulamayan ekip, artık üç ayı bulan süreç sonunda bekleme konusunda sabırlarının kalmadığını ve harekete geçme kararı aldıklarını belirtti.

Oluşumu dava etmeye hazırlanan Victorious Ace ekibi, eSporu bu şekilde zedeleyen firmaların hakettiği cezayı alması gerektiğini savunuyor. Özellikle şampiyonluğa ulaşan kadrodan sadece aktif olarak bir oyuncuya sahip olduklarını, diğer oyuncuların bu sektörün güvenilmez olduğu nedeniyle takımdan ayrıldığını, hatta bir oyuncunun da ailesine yalan söylediği konumuna düşmesi nedeniyle ailesinin desteğini alamadığını kulübe ilettiği belirtildi.

Bu iddialara karşılık Nikksy kanadından henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak Victorious Ace ekibinin yapmış olduğu iddialar hiç de göz ardı edilecek iddialar değil. Özellikle olayın dava boyutuna taşınacak olması bir kez daha ülkemizde bir sektör yapılanmasının ne kadar bozuk ilerlediğini gözler önüne seriyor.

Umarız bu tür olaylar bir daha yaşanmaz ve ülkemizin eSporda sahip olduğu potansiyele ulaşmasını sağlayabiliriz. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.