E-SporHABERLER

Vodafone Freezone Türkiye Şampiyonluk Ligi Takımları Duyuruldu!

Türkiye Şampiyonluk Ligi

Geçtiğimiz sene franchise modeline geçiş yapan Kuzey Amerika LCS’ten sonra bu sene Avrupa LCS ve Türkiye Şampiyonluk Ligi de franchise modeline geçme kararı almıştı.

Kurulduğu sezondan beridir sekiz takımla mücadele edilen Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde franchise modeline geçilmesiyle beraber yeni sezonda on takım yer alacak.

Uzun zamandır merakla beklenen başvuru sonuçları nihayet açıklandı ve yeni sezonda yer alacak on takım Riot Games Türkiye ofisi tarafından duyuruldu.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde kurulan yeni Espor Arenası’nda taraftar desteği ile maçlarda yer alacak takımlar şu şekilde;

1907 Fenerbahçe

Bahçeşehir Üniversitesi SuperMassive

Beşiktaş Espor Kulübü

Bursaspor Esports

Dark Passage

Galakticos

Galatasaray Espor

HWA Gaming

Royal Youth

Team Aurora

Yeni sezonda artık Yükselme Ligi olmayacak ve bunun yerini Akademi Ligi alacak. Vodafone Freezone Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde yer alacak olan her takımın bir de Akademi takımı bulundurması zorunlu olacak. Takımlar akademi takımlarında yer alan oyuncularını da Şampiyonluk Ligi’nde yer alan oyuncuları ile değiştirebilecekler. Şampiyonluk Ligi’nde ise her hafta maçlar Espor Arenası’nda taraftar önünde oynanacak.

Vodafone Freezone Türkiye Şampiyonluk Ligi 19 Ocak’ta başlayacak. VFTŞL ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.