SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Watch Dogs 2 İlk Oyundan Daha Çok Risk Alacak

Kreatif direktör Jonathan Morin, yeni Watch Dogs oyununun daha fazla risk alacağını açıkladı.

Deneysel sayılabilecek hack mekaniğiyle yeni bir marka yaratmaya çalışan Ubisoft, ilk oyunda pek de başarılı olamamıştı. Şahsen bayıldığım hack mekaniği gayet güzel çalışsa da oyun pek çok kişiye boş hissettirmiş, hikaye anlatımı, çatışmalar ve özellikle araç kullanımı konusunda sınıfta kalmıştı. Watch Dogs 2 veya başka isimli bir devam oyunu resmi olarak duyurulmadı ama herkes bunun geleceğini biliyor. Ubisoft da bunu inkar etmiyor ve konsept geliştirme aşamasında olduklarını saklamıyor.

GamesTM‘e “İlk oyunda mücadele ettiğimiz zorluk, oyuncuların oyunda olanlarla gerçek dünyadaki olasılıkları düşünmesini sağlamaktı,” diye konuşan Morin, oyunun kesinlikle mükemmel olmadığını söylüyor. İnsanlar oyunu gerçekten oynamaya başladığında bazı şeylerin istedikleri etkiyi veremediğini ve iyi çalışmadığını da belirten Morin, “Bir devam oyunuyla birlikte üzerimizde seriyi ileri taşımak için çok daha büyük bir baskı oluyor. Hayranlara yeni şeyler sunarak onları cezbetmeli ve daha büyük riskler alarak devam etmeliyiz.” diyerek de Ubisoft’un Watch Dogs 2 ile ilgili geliştirme prensibini ortaya koyuyor.

Öte yandan dedikodulara göre Ubisoft, Watch Dogs 2’de oyuncuların kendi hikayelerini yaratmaları gibi sistemler üzerinde çalışıyor.watch dogs

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.