E-SporHABERLER

WESTERN DIGITAL İSTANBUL WILD CATS’E SPONSOR OLDU

Verilerin gelişmesi için gerekli ortamları sağlayan Western Digital, espor dünyasının yeni yüzü İstanbul Wild Cats’e sponsor olduğunu duyurdu.

Hem globalde hem de Türkiye’de giderek büyüyen dijital oyun sektörü, yatırımcıları kendine çekmeye devam ediyor. Türkiye’de ortalama 30 milyona yakın oyuncu bulunuyor ve oyun pazarı önümüzdeki yıllarda, global ölçekte de büyümeye devam edecek. Öyle ki, dünya genelinde 2020 yılına kadar espor izleyicilerinin 300 milyon kişiye yaklaşacağı tahmin ediliyor. 

Uzun yıllar boyunca HWA Gaming’e  sponsor olan Western Digital espor alanındaki oyuncuları destekleyeme devam edeceğini duyurdu. Western Digital Türkiye Ülke Müdürü Arkın Balıkcıoğlu, “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Bu anlamda, biz de Western Digital olarak 2006’dan beri sponsoru olduğumuz HWA Gaming ile yeni oluşumları İstanbul Wild Cats çatısı altında beraberliğimize devam ediyoruz. Oyuncuların performanslarının en üst seviyede olabilmesi için depolama ürünlerinin de en üst segmentte olması gerekiyor. Western Digital de WD Black SN750 SSD ve WD Black Hard Diskleri ile burada oyunculara hız, kapasite ve güvenilirlik sunmaya devam edecek.” dedi.

Günümüzde giderek artan sürükleyici ve duyarlı oyun içi deneyimlerden yararlanmak için, oyuncuların 100GB’ı aşan dosya boyutlarına yaklaşan bazı oyunlarla daha yüksek performans talepleri ve büyük dosya boyutları dahil olmak üzere çeşitli zorluklarla mücadele etmeleri gerekiyor. Üst seviye aktarım hızları, kullanıcılara oyunlarına ve dosyalarına anında erişebilmelerini sağlayarak daha hızlı bir şekilde oyun aksiyonuna geri dönmelerini ve sistemin genel duyarlılığını artırmalarını da sağlıyor.

İSTANBUL WILD CATS