SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

What Remains of Edith Finch 2016’da PS4’te

The Unfinished Swan’ın geliştiricisi Giant Sparrow, yeni oyunlarıyla ilgili ilk bilgileri PlayStation Experience’ta verdi. Kod adı Edith Finch olarak 2103’te duyurulan projenin tam adı “What Remains of Edith Finch”.

Oyun, ABD’nin Washington eyaletinde yaşayan lanetli bir ailenin yüz yıllık tarihini anlatıyor. Oyun içinde farklı farklı bölümler bulunacak ve biz de oyuncu olarak her bölümde ailenin yüz yıllık tarihi içindeki farklı bir karakteri kontrol edeceğiz. Hikayelerin tonu ve kontrol ettiğimiz karakter her hikayede değişecek, istikrar gösteren tek şey ise kontrol ettiğimiz karakterin o bölümde ölecek olması. First person bakış açısından oynanacak olan oyunda her karakterin ölümünü onun gözünden tecrübe edeceğiz. Edith Finch, bu hikayeler üzerinden neden hayatta kalan son Finch olduğunu anlamaya çalışacak.

Giant Sparrow, oyunun konu bakımından bir korku oyunu izlenimi vermesine rağmen “insanları korkutmak için tasarlanan” bir oyun olmadığını söylüyor. Beklentiye girerken bunu dikkate almakta fayda var. Kreatif direktör Ian Dallas, PS Blog‘da oyuna yaklaşımlarını açıklarken “Bunu (korkutmak için tasarlanan oyun) yapmak yerine gece gökyüzüne yıldızlara baktığınızda hem ihtişamdan büyülenip hem de kendi hayatınızın evren karşısında ne kadar narin ve kısa olduğunu hissettiğiniz duygu derinliğine sahip bir oyun yapmak istedik.” diyor.

Sony Santa Monica tarafından yayımlanacak olan oyun 2016 yılınde PS4’e exclusive olarak çıkacak.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.