SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Wild Fire Takımından Radikal Karar!

wild fire

Aces Full E-Sports’un son transferi Muhammed “Theokoles” Işık ile birlikte geçen seneki kadrosundan 4 oyuncusunu kaybeden Wild Fire yönetimi, bu doğrultuda radikal bir karar aldığını resmi Facebook sayfalarından duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Wild Fire yönetimi yeni transfer ettikleri Ozan “LazHonos” Aydoğdu ile kaptanları Çoşkun “Tyresse” Eren’i de ana kadrodan çıkarıp yollarına Wild Fire Akademi’den yetiştirdikleri oyuncular ile devam edecekler.

Bu kararın altında yatan sebepler nedir bilinmez ama göz önüne serilen neden, tanınmış oyuncuların uğrak yeri değil, yeni sporcular, yetenekler yetiştiren bir anlayış içerisinde oldukları sebebiyle böyle bir karar alınmış. İşte Facebook üzerinden yayımlanan karar açıklaması şöyle;

“Merhaba Wild Fire takipçileri,

Bildiğiniz üzere TBF’den sonra League of Legends kadromuzda bir çok değişiklik oldu. Bu değişiklikler sonucu takımımızda yeni bir yapılanmaya gitmemiz gerekiyordu ve bu noktada radikal bir karar alarak League of Legends Türkiye sahnesinde sürekli görmeye alıştığımız oyunculardan toplama bir kadro oluşturmak yerine, uzun süredir birlikte oynayan ve kalitesini ispatlamış oyunculardan oluşan League of Legends Wild Fire Akademi kadromuzla yolumuza devam etme kararı aldık.

Wild Fire Kulübü kurulurken amacımız; bilinen oyunculara yeni bir durak oluşturmak değil, e-spor sahnesine yeni yetenekler kazandırmaktı. Şu anki durumu tam da bu amacımıza hizmet edebilecek bir fırsat olarak gördük. Bu fikir doğrultusunda takımlarımızda mücadele edecek oyuncuları seçerken oyuncunun yeteneğini, insani değerlerini ve e-spor sektöründe kariyer çizme konusundaki azmini ön planda tutarak Wild Fire ismine yakışacak oyuncuları bünyemize katmaya devam edeceğiz.

Aldığımız bu radikal kararı destekleyeceğine ve hiç bir zaman bizi yalnız bırakmayacağına inandığımız taraftarlarımıza teşekkür ederiz.”

Bakalım bu gelişmeler sonrası LazHonos ve Tyresse hangi takımlarda yollarına devam edecek ve önemli olan bu radikal kararla birlikte Sihirdar Vadisi’nde boy gösterecek Wild Fire Akademi takımı ne kadar başarı yakalayacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Wild Fire
Wild Fire
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.