SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Windows 9 Söylentileri Başladı

Microsoft’un güncel işletim sistemi Windows 8 Metro arayüzü ile pc ve mobil cihazlar arasında tıpkı Apple’ın IOS’u gibi bir eko sistem kurmak amacı ile geliştirilmişti. Ancak dokunmatik bir ekrana sahip olmayan Pc kullanıcıları bu yeni arayüzü biraz yadırgamıştı. Pc oyuncuları tarafına baktığımızda ise bu kesimin hala favori işletim sisteminin Windows 7 olduğunu istatistikler göstermekte.

2012 yılının son çeyreğinde çıkan Windows 8’in üzerinden fazla bir süre geçmeden Windows 9’u görmemiz muhtemel. Zira dedikodularda Microsoft’un Nisan 2015’te Windows 9’u piyasaya süreceği ve bu yıl düzenlenecek BUILD 2014 etkinliğinde yeni işletim sistemini duyuracağı belirtiliyor. Windows 9 ile geleceği belirtilen özelliklerden biri de geliştirilmiş Metro arayüzü.Hem mobil hem de Pc için çıkacak olan bu işletim sistemi bakalım hayatımıza neler katacak.

Windows81_3

 

Volkan Demirler
the authorVolkan Demirler
Oyun oynarken ve film izlerken kendini ana karakterin yerine koyan adam.

2 yorum

  • Pek şaşırılacak bir şey değildi.Zaten mobil cihazlarda bu tarz eklentiler aranan bir özellik… ama ne kadar etkin ve sorunsuz çalışacağı merak konusu oluyordu.artık vr arayüzlü işletim sistemleri sanırım bir sonraki nesil olacak.

  • Saçmalık , Daha Windows 8 Oturmadı . Ama windows 8 gibi başarısız ve oyuncular tarafından tercih edilmeyecek birşey olmazsa tabiki iyi olur

Comments are closed.