E-SporHABERLER

WORLD 2019’DA FİNAL HEYECANI AĞIRLAŞTI!

Geçtiğimiz cumartesi ve pazar yarı finalleri geride bıraktık. Yarı finallerin ilk maçı olan FunPlus PhoenixInvıctus Gaming karşılaşmasında galip taraf FunPlus Phoenix oldu. BO5 üzerinden oynanan maçlarda ilk maçı FunPlus alarak takımına büyük bir motivasyon olmuştu. Ardından bir geri dönüş yapmaya çalışan Invıctus, durumu 1-1’e getirse de FunPlus, azmini kaybetmeyerek oynadıkları 2 maçın ikisini de alıp finale ismini yazdıran takım oluyor.

Diğer maçımızda ise Avrupa’nın en iyi takımı olarak görülen G2 Esports, bu sene beklentileri karşılamış durumda. SK Telecom T1 ise geçen sene göstermiş olduğu performans düşüklüğünü bu sene kapatmaya çalışsa da, G2 barajına takılarak World 2019‘a veda etti. Geçtiğimiz maçtaki aynı senaryo gerçekleşen karşılaşma da ilk maçın galibi G2 olurken ikinci maçta SKT T1 kendini toplayıp durumu 1-1’e getirmişti. Fakat bu yenilgiyle moralini düşürmeye G2 ekibi, hızını kesmeyip iyi bir takım oyunuyla durumu 3-1’e getiriyor ve böylelikle büyük finale yükseliyor.

G2 EsportsSK Telecom T1 karşılaşması aynı zamanda yeni bir rekora imza attı. Toplamda 3,985,787 anlık izleyiciye sahip olan karşılaşma, şu zamana kadar ki en çok izlenen espor müsabakası oldu.

10 Kasım saat 15:00’da gerçekleşecek büyük final bakalım bu rekorun üstesinden gelebilecek mi? FunPlus PhoenixG2 Esports karşılaşmasını herkes merakla bekliyor.

Ozan GÜLLER
the authorOzan GÜLLER
Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!