SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Worlds 2016 Katılımcıları C9 ve TSM’e Hack Şoku!

Cloud9

League of Legends World Championship 2016’ya katılacak takımlardan Cloud9 ve TSM başta olmak üzere bir çok takımın bilgilerinin hacklendiği ortaya çıktı. Takımda yer alan oyuncuların iletişim bilgileri, pasaport bilgileri, antrenman geçmişleri, Kore sunucusunda yer alan hesaplarının bilgileri ve sohbet geçmişleri Rorylol adlı hacker tarafından çalındı.

Rorylol adındaki hacker durumla ilgili olarak Youtube üzerinden ROX Tigers ile Cloud9 arasında gerçekleştirilen antrenman maçını örnek video olarak koyduğu ve istenmesi durumunda diğer bilgilerin de satılabileceğini belirtmesi üzerine takımlar harekete geçti.

Gelen bilgilere göre ilk sızıntı Cloud9’nın koçu olan Reapered’ın Twitter hesabının hacklenmesiyle ortaya çıktığı konuşuluyor. Cloud9’dan ESPN’e yapılan açıklama şu şekilde Cloud9’da hesaplar iki aşamalı olarak korunuyor. Hala anlayabilmiş değiliz. Her hesap olmasa da çoğu hesap iki aşamalı koruma sistemine tabi. Cloud9 olarak zaten bunu zorunlu hale getirdik. Ancak oyuncularımızın ve çalışanlarımızı bu konuda uyarmaktan öte yapabileceğimiz başka bir şey yok.”

Takımlar konuyla ilgili olarak hukuki süreci başlatmış durumda. Oyuncuların gizli bilgilerini içeren sızıntılar nedeniyle oyuncuların tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalabileceğini de söyleniyor. Worlds 2016’ya kısa bir süre kala böyle bir olayın patlak vermesi, oyuncuların motivasyonunu da bozacaktır. Umarız Worlds 2016’yı çok etkilemeden sorunlar hallolur ve keyifli bir turnuva izleriz.

Cloud9'nın koçu Reapered'ın Twitter hesabı hacklendi.
Cloud9’nın koçu Reapered’ın Twitter hesabı hacklendi.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.