SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Worlds’e Bakış: A Grubu!

Samsung White

League of Legends 2014 Dünya Şampiyonası’nda ilk etapta yer alan A grubu maçları tamamlandı ve ilk 2 çeyrek finalist belli oldu. Kore ekibi Samsung White ve Çin ekibi Edward Gaming çeyrek finallere yükseldi.

A grubunda ilk hafta karşılaşmaları beklenildiği gibi geçti. Otoritelerin tartışmasız favorisi konumunda bulunan Samsung White grubu domine etti. Diğer takımlara göre geride görülen temsilcimiz Dark Passage ise grupta bir varlık gösteremedi.

A Grubu-Takımlar: SSW(Samsung White), EDG(Edward Gaming), Ahq e-Sports, DP (Dark Passage)

no images were found


Grubun mutlak favorisi Samsung White olarak görülüyordu. Hem geçen sene ki tecrübeleri hem de Kore ikincisi olan güçlü ekibin grubu domine etmesi bekleniyordu. Edward Gaming ile Ahq arasında bir ikincilik mücadelesi olacağı düşünülüyordu. Kimse Dark Passage’a şans tanımıyordu.

İlk günün karşılaşmaları beklenildiği gibi geçti ve bir sürpriz sonuç çıkmadı. Günü tek karşılaşmayla kapatan temsilcimiz Ahq karşısında oldukça pasif bir oyun sergiledi ve rakibine yenilmekten kurtulamadı. Günün diğer maçlarında SSW, Çin ekibi EDG’i yenerek güne galibiyet ile başladı. Günün son karşılaşmasında Ahq ile karşılaşan SSW yine beklenildiği gibi üstün bir oyun sergileyerek günü 2-0 ile kapattı.

İkinci gün karşılaşmalarında temsilcimiz DP, EDG karşılaşmasında ilk güne nazaran oyuna iyi başlamasına ve üstündeki ölü toprağı atıyormuş gibi görünmesine rağmen tecrübesiz ve sanırım biraz da heyecandan dolayı basit hatalarla rakibine yenildi. Sonraki karşılaşma ise SSW adete okullarda ders olarak verilecek şekilde temsilcimiz DP’a herhangi bir skor almadan nasıl oyundan üstünlük kurulur, gösterdi. Oyunun yaklaşık ilk 20 dakikasında herhangi bir koridordan skor gelmedi. Ancak Kore ekibi rakibinin ormanını kendi ormanı gibi kullanıp global görevleri de aksatmayınca yaklaşık 7-8k’lık bir para üstünlüğünü ele geçirdi. Tabi daha sonra gerçekleşen baskınlarla skor üstünlüğünü de ele geçerin SSW sonraki takım savaşında oyuncusu Imp penta atınca ve temsilcimiz DP skor dahi alamayınca teslim oldu. Grubun ikinciliği için önem taşıyan karşılaşmada avantajı ele geçiren EDG takımı oldu. Ahq ile oynadıkları karşılaşmadan zaferle ayrılan ekip ikincilik için önemli bir avantajı ele geçirdi.

SSW Imp’in DP karşısında attığı Penta!

Üçüncü gün karşılaşmaları SSW ile DP arasındaki karşılaşma ile başladı. Temsilcimiz Kore ekibi karşısında yine varlık gösteremedi. Kore ekibi baştan sonra etkili oyunuyla üstün gelerek karşılaşmayı zaferle tamamladı. Sonraki karşılaşmada Ahq karşısına çıkan SSW ekibi performansından hiç bir şekilde ödün vermeden ilerlemeye devam etti ve günü 2-0 ile kapattı. Günün son karşılaşmasında ekibimiz DP, EDG ile oynadığı karşılaşmada etkili olmaya çalışsa da her zaman ki yaptıkları basit hatalarla rakibine yenilmekten kurtulamadı.

Son gün karşılaşmaları grupta kimin ikinci olacağını belirlemesi ve temsilcimizin de en azından tek galibiyet alabilme açışından öneme sahipti. SSW ekibi EDG’ı ilk gün olduğu yine geçmesini bildi. Temsilcimizin en azından bir galibiyet diyerek çıktığı karşılaşmada maalesef Ahq ekibinin ikincilik şansını kaybetmek istememesiyle ve oyuna ağırlığını koymasıyla birlikte DP galibiyet alamadan turnuvaya veda etti. Günün son karşılaşmasında ise EDG ile Ahq arasında ikincilik mücadelesi yaşandı. Herkesin beklentisi EDG’nin galip geleceği üzerineydi. Ancak Ahq sürpriz yaparak karşılaşmadan galibiyet almasını bildi. Ancak bu onlar için yeterli olmadı. Çünkü eşitlenen puan ve birbirleri arasındaki karşılaşmalardan iki takımında galibiyet alması sebebiyle Tiebreak dediğimiz beraberlik bozucu maç oynandı. EDG bu sefer sürprize mahal vermeden maçı etkili oyunuyla kazandı ve çeyrek finale kalan bir diğer ekip oldu.

ByEfzi9IIAAtxSj

Tüm maçlar sonunda akıllarda kalan, DP’nin galibiyetten çok, maçlarda skor dahi almakta zorlanması, SSW Imp’in attığı penta ve çeyrek finale çıkacak ekibin Tiebreak ile belli olması oldu. Karşılaşmalar sonucunda SSW 6Z-0B, EDG 4Z-3B skorlarıyla çeyrek finalist olurken, Ahq 3Z-4B ve DP 0Z-6B ile gruptan çıkmayı başaramayıp turnuvaya veda ettiler. Oluşan puan durumu ise şöyle;

A Grubu

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.