SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Worlds’e Bakış: B Grubu!

Star Horn Royal Club

League of Legends 2014 Dünya Şampiyonası’nda ilk etapta yer alan B Grubu maçları tamamlandı ve 2 çeyrek finalist belli oldu. Çin ekibi Star Horn Royal Club ve Kuzey Amerika ekibi Team Solo Mid çeyrek finallere yükseldi.

Grupta özellikle geçen senenin finalisti Çin ekibi Star Horn Royal Club’ın ağırlığını koyacağı düşünülüyordu. Asıl merak edilen ise Sezon 2 şampiyonu Taipei Assassins ile her sezon Worlds’e katılmayı başaran Kuzey Amerika temsilcisi Team Solo Mid arasında yaşanması muhtemel ikincilik mücadeleleriydi. Bazı kesimler de SK Gaming’in sürpriz yapabileceğini düşünüyordu.

B Grubu-Takımlar: SHR(Star Horn Royal Club), TSM(Team Solo Mid), SK(Schroet Kommando Gaming), TPA (Taipei Assassins)

no images were found

Grup maçları öncesinde SK’da şok etkisi yaratacak bir gelişme yaşandı. Ormancı rolünde oynayan oyuncuları Svenskeren, antreman yaptıkları Taiwan sunucusunda ırkçı sihirdar ismi kullanması ve sunucudaki diğer oyuncularla girdiği tartışmalar sonucu yaptığı sportmenlik dışı hareket olarak kabul gördü ve 3 maç ceza aldı. SK ekibi ise bu açığı ilk olarak SK Prime’da oynayan ama daha sonra Unicorn of Love takımına geçen ve bu takımla birlikte LCS’e kalmayı başaran Türk asıllı Alman oyuncu Berk “Gilius”Demir ile doldurdu. Ancak bu değişiklik tüm planları alt üst etti ve çok önemli bir role alışık olmadıkları bir oyuncu ile devam etmek zorunda kalan SK, Svenskeren’i mumla aradı.
i1301759108
İlk gün karşılaşmaları TSM ile SK arasındaki karşılaşma ile başladı. Rakibinin dezavantajını çok iyi değerlendiren TSM, Amazing’in etkili Lee Sin oyunuyla birlikte rakibine ilk darbeyi vurdu. Sonraki karşılaşma olan Asya ekiplerinin mücadelesinde SHR, TPA’i zor da olsa geçmeyi başardı. TPA’in oyunun erken ve orta bölümünü üstün götürdüğü karşılaşma da yapılan; ufak görülen ama sonucu pahalıya patlayan, hatalar sonucunda SHR’ın oyun geri çevirmesine neden oldu. Günün son karşılaşmasında ise TSM ile SHR karşılaştı. TSM’in beklenmedik pasif oyunu ve InSec’in tüm sezon sergilediği müthiş Rengar performansına rağmen bu şampiyona yasaklama gelmemesiyle birlikte oyun InSec’in istediği gibi geçti ve SHR günü 2-0 ile kapattı.

İkinci gün karşılaşmalarında da SK galibiyet yüzü göremedi. İlk olarak TPA’ya kaybeden ekip daha sonra da SHR’a yenilerek gruptan çıkma şansını iyice zora soktu. Ormancılarının yokluğunda oldukça zorlanan SK ekibi dört gözle Svenskeren’in döneceği günü bekliyordu. En azından galibiyet almadan veda etmek istemiyorlardı. Günün son karşılaşması TSM ile TPA arasında gerçekleştirildi. SK’nın etkisiz performansı sonrası ikincilik için önemli olan mücadele de kazanan ekip çok büyük avantaj yakalayacaktı. Özellikle Lustboy’un harika Janna oyunuyla rakibin “wombo combo” üzerine kurulu kompozisyonunu bozmayı başaran TSM, Bjergsen dürtmeleri ve Dyrus’un doğru zamanda atılan ultileriyle birlikte maçı kazanmayı başardı. Böylece ikincilik konumunda yerini sağlamlaştırdı.

Üçüncü gün karşılaşmalarında ise bir sürprize tanıklık ettik. İlk olarak SHR’ın karşısına çıkan SK, ormancılarının dönmesiyle birlikte daha bir takım gibi oynaması beklenirken nRated’ın Kayle destek seçimi ve daha çok oyunun sonuna dayalı takım kompozisyonu kurmalarıyla oyunun başında SHR’nin etkili oyununa karşılık veremeyince oyun geç evreye taşınmadı ve SHR rahat bir galibiyet elde etti. TSM ile TPA’in rövanş karşılaşmasına ise TPA mutlak galibiyet parolasıyla karşılaşmaya çıktı. Çünkü kaybedilecek maç gruptan çıkma şanslarını yok edecekti. İlk maçı kazanan TSM bunun güveni ve rahatlığıyla karşılaşmaya çıktı. TPA turnuva boyunca ölmek bilmeyen Bjergsen’i yine öldürmeyi başaramadı ve WildTurtle’ın etkili Tristana oyunu ile rakibine boyun eğmek zorunda kaldı. Böylece TSM ikincilik için yerini garantilerken gözünü liderliğe dikti. Günün son karşılaşması ise grupta iddiası kalmayan iki takım arasında yaşandı. TPA ve SK arasında oynan maçta TPA’in galip geleceği düşünülürken sonunda ormancısına kavuşan ve bu sefer daha doğru tercihler yapan SK çekişmeli geçen karşılaşmadan zaferle ayrıldı. Böylece SK ilk galibiyetini almayı başardı.
ir24yas
Son gün karşılaşmalarında yine büyük sürprizlere tanıklık ettik. Özellikle TSM zirve için büyük adımlar attı. Günün ilk karşılaşmasında SHR’e karşı TSM yer alıyordu. Baştan sona heyecanın ve çekişmenin sürdüğü karşılaşmada yapılan son takım savaşı kazananı belirledi ve TSM önemli bir galibiyet alarak SHR ile skorunu eşitlemeyi başardı. Günün diğer karşılaşmaları zirve açışından önem taşıyordu. TSM, SK ile oynarken SHR ise TPA ile oynayacaktı. İki takımında kazanması durumunda birincilik için Tiebreak maçı oynanacaktı. Ancak buna gerek kalmadı. TPA karşısında zorlanmadan galip gelen SHR, SK’nin sürpriz bir şekilde TSM’i yenmesiyle birlikte zirveye yerleşti. TSM’in baştan sona etkili oyununa rağmen son yapılan takım savaşında Candypanda’yı durdurmayınca tüm oyuncuları öldü. Böylece boş Nexus’a saldıran SK galibiyet alarak TSM’e ilk günün hesabını sorarcasına darbeyi indirdi. TSM ise grubu ikinci sırada kapattı.

Tüm maçların sonucunda akılda kalanlar, Svenskeren’in ceza alması, SK’nin ilk 4 maçı kaybetmesine rağmen son iki maçı alarak grubu 3. bitirmesi ve Sezon 2 Şampiyonu TPA’in hayal kırıklığı yaratarak sadece tek galibiyetle turnuvaya veda etmesi. SHRC 5Z-1B, TSM 4Z-2B ile çeyrek finalin yolunu tutarken, SK 2Z-4B, TPA 1Z-5B ile evlerinin yolunu tuttu. İşte oluşan puan durumu;

Grup B

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.