SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Worlds’e Bakış: C Grubu!

Samsung Blue

League of Legends 2014 Dünya Şampiyonası’nda ikinci etapta yer alan C grubu maçları tamamlandı ve diğer 2 çeyrek finalist daha belli oldu. Kore ekibi Samsung Blue ve Çin ekibi Oh My God çeyrek finallere yükseldi.

İlk haftaya nazaran ikinci hafta maçları daha renkli ve heyecanlı maçların yanı sıra sürpriz karşılaşmalara sahne oldu. Özellikle yenilmez denilen Kore takımlarından Samsung Blue yenildi. Gelin grupta neler yaşanmış hep beraber bir göz atalım;

C Grubu-Takımlar: SSB (Samsung Blue), OMG (Oh My God), LMQ ve FNC (Fnatic)

no images were found


Hemen hemen herkesin ölüm grubu olarak nitelendirdiği grubun favorisi tabi ki Kore Şampiyonu Samsung Blue takımı olarak düşünülüyordu. Özellikle geçen sezon Samsung MVP Ozone’da gösterdiği performanslar tüm eleştiri oklarının hedefinde olan Dade takımdan çıkarılmış, alt takım olan Samsung Blue’a geçmişti. Ancak Dade yaptığı hırs ile kendi takımını Kore’de zirveye çıkardı. Bu yüzden World’sde yapacakları merakla bekleniyordu.Asıl merak edilen bir diğer konu ise gruptan çıkacak diğer ekibin hangi takım olacağıydı. Çünkü bütün takımlar bunu başarabilecek güce sahipti.

Grup maçları sürprizlerle dolu geçti. Özellikle tecrübelerinden dolayı OMG ve FNC  ikinci takım olmaya daha yakın gözüküyordu. Ancak LMQ bu kadar basit olmayacağını ilk gün maçları sonunda gösterdi. Geçen senenin yarı finalisti OMG karşısında rahat oyun sergileyen LMQ, Sezon 1 şampiyonu FNC’i de alt ederek ilk günü 2-0 ile kapattı. Grubun diğer maçında ise SSB, OMG’i devirerek ilk güne zaferle başlamış oldu.

İkinci günde hiç beklenilmeyen bir olay gerçekleşti. Yenilmez denilen Kore takımları ilk yenilgisini tattı. Bir de bu takım Kore şampiyonu olunca grupta işler kızışmaya başlayacağına işaretti. FNC ilk gün kaybettiği LMQ maçına nazaran daha iyi hazırlandıkları SSB maçında rakibini onların silahlarıyla devirdi. Hatta karşılaşma sonunda SSB oyuncusu Deft kaybetmenin verdiği üzüntüyle göz yaşlarına hakim olamadı. Rekkles ile aralarında dostluk çok düzeydi. Hatta Rekkles kullanıcı adını EuropianDeft yaparken Deft ise kendi sunucusunda Rekk1es ismini kullanıyordu. Deft ilk maçta rakibine kaybedince göz yaşlarına engel olamadı. Ama ancak FNC’in de sevinci uzun sürmedi. Diğer karşılaşmada OMG’e boyun eğen ekip günü 1-1 ile kapattı. Grubun son karşılaşmasında ise ilk günün sürpriz ekibi LMQ, SSB’ya kaybetti.

Deft’in maçı kaybetmesi sonrası üzüntüsü

Üçüncü gün FNC için dramatik sahnelere konu oldu. Günün ilk maçı olan FNC- OMG maçı belki de League of Legends tarihinin en epik maçı olabilir. FNC’in OMG ile olası beraberlikte geride kalmaması için bu maçı kazanması gerekiyordu. Yaklaşık 72 dakika süren maçta her iki takım 7 kuleyi de yıkmayı başardı. Karşılıklı hatalar sonucunda uzayan karşılaşmada heyecan gittikçe artıyordu. OMG ekibinin kuşatması sırasında FNC takımından sOAz bir “backdoor” denemesi yaparak rakip üstte ışınlanma gerçekleştirdi. Boş kalan oyuncu rakip takımın ana kulesine vurmaya başladı. Bunu fark eden Çin ekibi hemen geri dönerek sOAz’ı durdurmaya çalıştı. sOAz’ı durdurmayı başaran ekip tam rahatladık derken Xpeke ve Cyanide da olaya dahil oldu ve kulenin canını tam bir vuruşa kadar indirdi ama maalesef onlar da başarılı olamadı. Galibiyete sadece bir normal vuruş uzaklıkta olan FNC ekibi maalesef o kuleyi alamadı ve oradan dönüş yapan OMG ekibi takım savaşıyla rakibini alt edip oyunun galibi oldu. Karşılaşma sonrası FNC ekibinden Rekkles da göz yaşlarına hakim olamadı. Bu moral bozucu yenilgi sonrası herkes FNC’in LMQ karşısında kaybedeceğini düşünürken Rekkles’ın ağırlığını koyduğu hem penta atıp hem de ölmediği karşılaşmayı kazanmayı bildiler. Günün diğer karşılaşmasında ise OMG, SSB’ye kaybetti.

Son vuruşu yapılamayan Nexus Mücadelesi

Rekkles’ın Göz Yaşları

Rekkles’ın LMQ karşısında attığı penta

Son gün karşılaşmaları gruptan hangi takımların çıkacağını belirleyecek karşılaşmalardı. SSB’nin 4 galibiyeti bulunurken diğer takımların ise 2’şer galibiyetleri bulunuyordu. Günün karşılaşmaları ise LMQ- SSB, FNC-SSB ve OMG-LMQ. İkinci günde sürpriz yenilgi yaşayan SSB tekrar buna mahal vermedi ve iki karşılaşmadan da galibiyet ile ayrıldı. Böylece FNC ekibi grup aşamasından çıkmayı başaramadı. İlk etapta elenen TPA takımı ve turnuvaya katılmayı başaramayan SKT T1 K takımı ile birlikte eski şampiyonlar turnuvaya tamamen veda ettiler. League of Legends’ın bu sezon yeni bir şampiyonu olacak. Son karşılaşma LMQ ve OMG arasında oynandı. Kazanan takımın çeyrek finale çıkacak olmasından dolayı oldukça öneme sahip karşılaşmada zafer OMG ekibin oldu. İlk gün karşılaşmasında rakibine boyun eğen Çin ekibi bu sefer işini şansa bırakmadı ve oyunu domine etmesini bildi. Böylece ilk maçlarda efsane giriş yapan LMQ o günden sonra tekrar galibiyet alamadı.

Tüm maçlar sonunda akılda kalan göz yaşları, tek vuruşla kaçan Nexus ve Rekkles’ın pentası oldu. SSB ekibi 5Z -1B ile grubu zirve de tamamladı. Çin ekibi OMG ise 3Z-3B ile ikinci sıradan çeyrek finallere katılma hakkını elde etti. FNC ve LMQ takımları da 2Z-4B ile grubu son sırada bitirdiler ve turnuvaya veda ettiler. İşte puan durumu;

 C Grubu

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.