SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Worlds’e Bakış! Çeyrek Final: NWS-OMG

2014 World Championship

League o Legends 2014 Dünya Şampiyonasında grup aşamaları tamamlandıktan sonra Çeyrek Finallere kalan ekipler Yarı Finaller için mücadelelerine devam ediyor. Çeyrek Finallerin ikinci etap ikinci gününde Güney Kore takımı NaJin White Shield ile Çin takımı Oh My God  takımları arasında BO5 üzerinden oynandı. Zorlu karşılaşmanın galibi 3-0 ile Oh My God oldu.

İlk Karşılaşma- Kazanan: OMG

 

NWS-OMG İlk Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
NWS-OMG İlk Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

İlk karşılaşma heyecanlı bir şekilde başladı. Daha miniyonlar doğmadan orta koridorda birbirini dürten Zed ve Ahri arasındaki ilk seviye sürtüşmesinden Zed galip geldi ve Ahri merkezine dönmek zorunda kaldı. Bunu fırsat bilen NWS oyuncuları rakibinin kırmızı güçlendirmesine baskın yapmak istedi. Ancak bu hamleyi önceden sezen OMG ekibi orada rakibini bekleyerek onları gafil avladı ve ilk kanı Morgana’yı düşürerek döktü. Bu hamleler sonrası iki takımda koridor değişikliğine gitti. İlk kuleyi alan ekipte yukarı koridordan OMG oldu. Ancak NWS rakibinden geri kalmamak için ilk üç ejderi kendi hanelerine yazdırmayı başardı. Skor olarak da rakibin yakalayan NWS karşılaşmada parasal olarak öne geçti. Ancak OMG rakibinin Baron tarafındaki görüş eksikliğini iyi değerlendirmesi ve hızlı bir şekilde Baron’u almaları üzerine karşılaşma eşitlik içinde devam etti. Oyunun 30. dakikasından sonra grup halinde gezen takımlar sürekli bir takım savaşı başlatma arayışındaydı. Ancak NWS’ın yukarı koridor oyuncusu Save başarısız denemesinden kurtulmasına rağmen aynı denemeyi tekrar yapınca bu sefer öldürülmekten kurtulamadı. Bu fırsatı iyi değerlendiren OMG iki skor daha aldı, inhibitör kulesini yıkmayı ve ejderha kesmeyi başardı. Baron pitinde pozisyon almaya çalışan takımlar arasında savaş çıktı. İlk olarak OMG’nin iki üyesi yakalansa da işi tersine döndürmeyi başararak savaştan zaferle ayrılan ekip olmayı başardılar. Böylelikle Baron’u kendilerine aldılar. Daha sonra alt koridorun ittirilmiş olması sebebiyle oraya yönelen OMG yaptıkları takım savaşını kazanınca ilk maçın galibi oldu ve seride 1-0 öne geçti.

İKİNCİ Karşılaşma- Kazanan: OMG

 

NWS-OMG İkinci Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
NWS-OMG İkinci Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

İkinci karşılaşmada NWS yine koridor değişikliği yaptı. Ancak kuleyi ilk alan takım OMG oldu. Erken bir Ejderha deneyen NWS ekibi OMG’nin yerleştirdiği totemden habersiz olunca, kendilerini OMG karşısında buldu ve OMG yapılan savaştan 2-1 skor üstünlüğü sağlayarak ayrıldı. Alt koridorda verilen bir sonraki takım savaşında da üstünlük sağlayan OMG, Ejderha’yı da almayı başardı. Skor avantajını sık sık kule yıkmakta kullanan OMG açılan farkla birlikte artık rakip takımın oyuncularını yakaladığı gibi düşürmeye başladı. Baron etrafında rakibini yakalamayı başaran OMG rakibini zorladığı takım savaşından galip ayrılarak, inhibitörü alarak orta koridoru açtı. Dönüş yolunda da Baron’u almaya çalışırken rakip takımdan Kha Zix’e çaldırarak büyük şoka uğradı. Daha sonradan diğer koridorları ittirmeye başlayan OMG bir türlü son hareketi yapmayı başaramadı. İkinci Baron’un doğmasıyla birlikte Baron’a yönelen OMG, karşısında rakibini buldu. Rakibini yakalayıp onları öldürmeye başlamasına rağmen Kha Zix’in Baron’u almasına tekrar engel olamadı. Rakibinin Baron güçlendirmesinin bitmesi için savaştan kaçınan OMG kulelere yöneldi ve iki kule almayı başardı. Bu süre içerisinde rakibinin Baron güçlendirmesi bitince takım savaşına zorladı ve rakibini takım savaşında yenmeyi başararak, ikinci oyunu da kazanmaya başladı. Skor böylece 2-0 oldu.

ÜÇÜNCÜ Karşılaşma- Kazanan: OMG

 

NWS-OMG Üçüncü Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
NWS-OMG Üçüncü Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

Üçüncü karşılaşma oldukça hızlı başladı. Bir önceki eşleşmede SHR’ın yaşadığı sıkıntıyı yaşamak istemeyen OMG karşılaşmaya oldukça hızlı başladı. Daha ilk dakikadan 4 kişilik bir baskın ile üst koridordan skor çıkarmayan başaran OMG, ilk kuleyi de alan takım oldu. Bu hamleler sonucunda geri düşen NWS takımı da ilk iki Ejderha’yı alarak durumu eşitledi. Ancak rakibine yakalanmaktan bir türlü farkı açamadı ve hatalar sonucu skor üstünlüğü OMG’ye geçti. Skor üstünlüğü ile birlikte karşılıklı skorlarla devam eden oyunda üçüncü Ejdera’yı OMG takımı kesti. Skor, kule ve son alınan Ejderha ile birlikte OMG farkı arttırdı. Baron pitinde karşılaşan iki takımdan yakalanan NWS 4 oyuncusunu kaybetti ve OMG takım savaşından üstün ayrıldı. Bu üstünlüğünü Ejderha ile taçlandırmak isteyen OMG, yine diğer oyunlarda olduğu gibi Ejderha’yı Lee Sin’e çaldırdı. Bu moralle ilerleyen oyunda Baron denemesi yapan NWS, Baron pitinde Janna’nın ultisi sebebiyle sıkışınca OMG ekibine yem olmaktan kurtulamadı ve bu sırada Baron’u da Kha Zix’e çaldırdı ve OMG çaldırılan Ejderha’nın intikamını aldı. Bu atakla birlikte morallenen OMG ilerde olan alt koridorla birlikte NWS’in merkezini kuşatmaya başladı. Rakibini takım savaşı yapmak zorunda bırakan OMG bu savaştan da galip gelerek oyunu kazandı ve seriyi de 3-0’a getirerek bir Kore takımını yenilgi almadan turnuvanın dışına itti. Böylece yarı finalde SHR’ın rakibi olmaya hak kazandı. Ayrıca geçen senenin rövanş fırsatını da elde etmiş oldu.

Günün sonunda akıllarımızda yer edinenler ise, OMG’nin bir çok kez Baron ve Ejderha’yı rakibine çaldırması ama son darbeyi kendisi vurup maçı kazanması. Bunun yanı sıra tüm karşılaşmalar sonucunda bu seneki Final’de de Güney Kore ve Çin arasında geçecek olması oldu.

İşte seri boyunca gerçekleşen Baron ve Ejder Çalma Videoları;


Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.