SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Worlds’e Bakış! Çeyrek Final: SSB-C9

2014 World Championship

League o Legends 2014 Dünya Şampiyonasında grup aşamaları tamamlandıktan sonra Çeyrek Finallere kalan ekipler Yarı Finaller için mücadelelerine devam ediyor. Çeyrek Finallerin ikinci gününde Samsung Blue ile Cloud9 takımları arasında BO5 üzerinden oynandı. Zorlu karşılaşmanın galibi 3-1 ile Samsung Blue oldu.

no images were found

İlk Karşılaşma- Kazanan: C9

 

SSB-C9 İlk Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
SSB-C9 İlk Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

İlk karşılaşmaya etkili başlayan ekip sürpriz bir şekilde C9 oldu. Oyunun başında iki takımda birbirine karşı bir işgal girişiminde bulunan iki takım C9’nın Morgana seçiminin avantajı ile ilk kanı dökmeyi başardı. Bu moralle birlikte yükselen performans sergileyen C9 etkili takım oyunu ile birlikte rakiplerini tek tek yakalamayı başarıp oyunun erken kısmında net bir üstünlük kurdu. Takım olarak birlikte alt koridora ağırlık vererek skorlar almayı başaran C9 başarılı takım savaşlarıyla SSB’ya geri dönüş şansı tanımadı. Takım savaşlarından çok düşük canlarla kurtulmayı başaran ekip, daha sonra Baron dansında Sneaky’nin Quadra Kill yapması sonucuyla rakibi ilk karşılaşmada yenmeyi başardı. Böylece SSB toplamda ikinci yenilgisini aldı. Cloud9 ise ilk maçtan avantajla ayrıldı.

İKİNCİ Karşılaşma- Kazanan: SSB

 

SSB-C9 İkinci Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
SSB-C9 İkinci Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

İkinci karşılaşma oldukça çekişmeli başladı. İlk dakikalarda skor çıkmazken, daha sonra skor alma çabaları sonuç verdi. İlk kanı her ne kadar C9 dökse de, Ejderi kesmeyi deneyen C9 ekibini farkeden SSB ekibi Twisted Fate’in ultisi ve Rumble’ın son anda iptal olmasından kurtulduğu ışınlanmasıyla önce Ejder denemesini durdurup sonra da bir skor çıkararak ejderi kendi takımlarının hanesine yazdılar. Daha sonradan karşılıklı baskınlarla skorlar çıkaran iki ekip oyunun orta dönemine geçilirken SSB’nin karşı atak ile geçti. Yukarı koridor çalısında gizlenen Zed ve Maokai, Rumble’a bir tuzak hazırladı. Ancak işler umduğu gibi gitmedi. Bir anda karşısında beklemediği rakip ekibin üyelerini bulan Zed ile Maokai skor vererek SSB’in öne geçmesine neden oldu. Oyunun orta koridorunda gerçekleşen iki takım savaşında Kha Zix ve Twisted Fate’in etkili oyunuyla kazanmasını başaran SSB böylece rakibi ile farkı açmayı başardı. Rakibine tuzaklar kuran C9 bu tuzaklarda başarı sağlayamayıp üstüne rakibine skorlar verince ibre tamamen SSB’a döndü. Üstünlüğü ele geçiren Kore ekibi de bu avantajı iyi değerlendirip Baron’u kestiler. Her dakika üstünlüklerini daha da sağlamlaştıran SSB maçı da fazla uzatmadan kazandı. Oyunun başında alınan 5 skordan sonra C9 bir daha skor şansı bulamadı. Böylece seri 1-1’e geldi.

ÜçÜncÜ Karşılaşma- Kazanan: SSB

 

SSB-C9 Üçüncü Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
SSB-C9 Üçüncü Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

Üçüncü karşılaşma da oldukça heyecanlı başladı. İlk karşılaşmayı kazanan C9, bunu ilk yaptıkları baskın denemesine bağlamış olacaklar ki tekrar ilk seviyede bir orman baskını denedi. Ancak SSB’da bir o kadar zeki bir takım. Bu hareketi ön gören SSB pusuda bekleyerek, Braum’un da etkili oyunu ile birlikte iki skor almayı başardı. Bu sırada rakibinin mavi güçlendirmesini de çalmaya heveslenen SSB, istediği sonucu elde edemeyince bir skor vererek rakibine geri dönüş şansı tanıdı. Daha sonra ise alt koridora yapılan baskınla birlikte C9 skorda öne geçmeyi başardı. Oyunun orta dönemine geçildikçe yapılan hatalarla birlikte skor avantajını SSB’ya kaptıran C9, bir önceki karşılaşma olduğu gibi oyunun son dönemini oynayamama hastalığı nüksetti ve SSB’un takım savaşlarını kazanmasını engelleyemedi. Bir Kore takımı avantajı eline geçirdiyse zor bırakır. Bu zamana kadarki karşılaşmalarda gördüğümüz bu. Bu maçta da skor ve altın avantajını ele geçiren SSB oyun sonundaki etkili oyunuyla birlikte oyunu kazanmasını bildi ve skoru 2-1’e getirdi.

DÖRDÜNCÜ Karşılaşma- Kazanan: SSB

 

SSB-C9 Dördüncü Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
SSB-C9 Dördüncü Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

Dördüncü karşılaşma tamam ya da devam karşılaşmasıydı. Çünkü C9 karşılaşmayı kaybederse turnuvaya veda edecekti. Seriyi son maça taşımak için kesinlikle bu maçı kazanmaları gerekiyordu. Yine aynı şekilde rakibine baskın yapmaya hazırlanan C9 bu sefer de toteme yakalandı ve rakibinin koridor değişikliğini de fark edemedi. Böylece yukarı koridorda Rumble, Twitch’in karşısına çıkmak zorunda kaldı. Koridoruna geri dönmekte olan Rumble’ın hatasıyla birlikte ilk kanı bu sefer SSB aldı. Ancak C9 üst koridora yaptığı baskınlarla birlikte skor üstünlüğünü ele geçirdi. Rumble’ın etkili oyunu bunda etkili oldu. Daha sonra takımlar Ejderha için nehirde pozisyon almaya başladı. Rumble erken ulti atmasını fırsat bilen SSB Ejderha’ya giriş yaptı. Daha sonra C9’nın iyi pozisyon almasıyla birlikte takım savaşı başladı ve sadece C9 takımından Sneaky hayatta kalarak takımına katliam kazandırdı. Tek kalmasıyla birlikte Ejderha’yı takımının hanesine yazdırdı. Oyunun ilerleyen kısmında SSB’dan Dade ayrık ittirmelere başlayarak miniyonların rakibi sürekli meşgul etmesini sağlamaya çalıştı. Rakibinin ormanlarına görüşsüz giren C9 bu hatalar neticesinde skor üstünlüğünü tekrar rakibine kaptırdı. Skor avantajına sahip SSB bu avantajı daha da arttırmak için Baron deneyişinde bulundu. bunu fark eden C9, Baron’u rakibine kaptırmamak için bir savaş başlattı. Ancak yeteri hasarı çıkaramayan C9 savaşı kaybetti ama maçı kaybetmemişti. Daha sonra SSB takımından Dade’nin yanlış savaş başlatmasıyla birlikte Dade, Deft ve Acorn’u kaybeden SSB, C9’un üssünü işgal etmesiyle karşı karşıya kaldı. Ancak OMG-FNC maçında tanık olduğumuz bir sahne de burada yaşandı. Birebir benzerlik taşımasa da Rengar ve Nami ile Nexus’u savunan SSB ekibi özellikle Nami’nin etkili oyunuyla birlikte SSB ekibi, ölen üyelerinin de tekrar canlanıp katılması üzerine Nexus yıkılmadan C9 ekibini tamamen öldürmeyi başardılar. Böylece rakip Nexus’a doğru ilerleyen SSB ekibi rakibi tekrar canlanmadan Nexus’u yıkmayı başararak hem oyunu hem de seriyi 3-1 ile kazandı. Böylece yarı finale kalarak Samsung White’ın rakibi oldu. Bu maç 11 Ekim tarihinde oynanacak.

Bu karşılaşmalardan sonra akılla kalanlara bakacak olursak. C9’un ilk seviyedeki baskın denemeler ve oyunun başını kazanmalarına rağmen, oyunun sonunu getirememeleri ve Sneaky’nin Quadra Kill’i.

C9 Sneaky Quadro Kill;

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.