SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Worlds’e Bakış! Yarı Final: SSW-SSB

2014 World Championship

League of Legends 2014 Dünya Şampiyonası’nda artık sona yaklaşılıyor. Final’e kalacak ilk takım bugün belli oldu. Kore’nin iki dev takımı Samsung White ile Samsung Blue bugün kozlarını son kez paylaştı. Güney Kore’deki bu seneki maçlara bakıldığında Samsung Blue’nun üstünlüğü buluyordu. Ancak burası Dünya sahnesi ve her şey olabilirdi. Biliyorsunuz derbilerin favorisi olmaz. İki takımda Çeyrek Finallerde Amerikan rakiplerine karşı 3-1 galip gelmeyi başarmıştı. Erken final niteliğindeki bu mücadeleyi Samsung White ekibi 3-0 kazandı ve adını Seoul Sangam Stadyumundaki büyük finale yazdırdı.

no images were found

İlk Karşılaşma-Kazanan: SSW

 

SSW-SSB İlk Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
SSW-SSB İlk Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

İlk karşılaşma oldukça hızlı oynandı. Daha ilk dakikadan oyuncular totem savaşlarına girdi ve birbirlerini dürtmeye başladı. SSB takımı koridor değişikliğine gitti ve üst koridora Varus’u tek başına gönderdi. Orta koridor’da Yasuo ile başlayan SSB diğer üç oyuncusuyla birlikte ormanı döndü. SSW bu değişikliğe hızlı bir Ejderha keserek yanıt verdi. Bunun devamında tek başına koridor ittiren Saldırı Gücü Taşıyıcıları kulelerini almayı başardı. Daha sonra alt koridora yönelen Yasuo’ya yapılan baskın sonuç verdi. Her ne kadar SSB takımından destek gecikmemiş olsa da, alt koridora yapılan baskından SSW galip ayrıldı ve ilk kanı Akali döktü. Peşine Rengar’da skor alınca bu üstünlüklerini Ejderha ile devam ettirdiler. Oyunun orta dönemine doğru üst koridorda yaşanan takım savaşında da galip gelen SSW takımı rakibi karşısında oldukça büyük bir üstünlük sağladı. Ejderha görevini aksatmayan SSW, üstüne bir de SSB’nun görüş eksikliği sebebiyle göremediği bir Baron denemesi yaptı ve bedavadan bir Baron güçlendirmesi takıma kazandırıldı. Rakibini sürekli yakalayıp üst üste yapılan takım savaşlarında ezici bir üstünlük sağlayan SSW takımı ilk karşılaşmayı kazanmasını bildi ve skoru 1-0’a getirdi.

İKİNCİ Karşılaşma-Kazanan: SSW

 

SSW-SSB İkinci Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
SSW-SSB İkinci Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

İkinci karşılaşmada SSW ekibi rakip ormana baskın yapmaya çalıştı ancak daha önceden yerleştirilen SSB takımının totemi onları yakaladı ve bu da SSB’nun buna hazırlanmasını sağladı. Pozisyon alan SSB bu baskından ilk kanı dökerek galip ayrıldı. Bu deneme sonrası SSW ekibi koridor değişikliğe gitti ve ilk kuleyi almayı başardı. Geçen oyunda SSW’ın yaptığı deneyen SSB, bu durum sonrasında Ejderha’ya yöneldi. Ancak işler istenildiği gibi gitmedi. Ejderha yapıldığının farkına varan SSW takımından PawN rakibine saldırdı ve 2 skorla birlikte Ejderha’yı çalmayı başardı. Olay yerine yetişen Lucian tek skor, Ryze ise iki skor olarak farkın açılmasını önledi. Bir sonraki Ejderha savaşında ise SSB her ne kadar Ejderha’yı almayı başarsa da çıkan takım savaşından 4-3 mağlup ayrıldılar. Oyun bir müddet normal koridor seyrinde devam etti. SSW’ın bu dönemle koridorlardan sürekli skor çıkarmasına üzerine farkı arttırdı ve üstüne bir de Baron alarak farkın artmasını sağladı. Orta koridorda çıkan takım savaşıyla birlikte inhibitöre kadar ilerleyen SSW, daha sonra aldığı ikinci Baron ile tekrar yüklenerek iyice geride kalan rakibi karşısında başarılı takım savaşlarıyla üstünlüğü ele geçirdi ve Nexus’u yıkarak seriyi 2-0’a getirmeyi başardı.

ÜÇÜNCÜ Karşılaşma-Kazanan: SSW

 

SSW-SSB Üçüncü Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı
SSW-SSB Üçüncü Karşılaşma Seçim ve Yasaklama Ekranı

Son karşılaşma da diğer iki karşılaşma gibi oldukça hızlı geçti. SSB için oldukça kritik bir mücadeleydi. Çünkü kaybetmeleri durumunda elenen ekip olacaklardı. SSW tarafında ise ilk iki karşılaşmayı kazanmanın rahatlığı vardı. Bu maçı da alıp rakibine geri dönüş şansı tanımak istemiyordu. Oyunda yine bir koridor değişikliği geldi. Alt tarafta yer alan her takım bunu bugün yaptı. Son maçta alt tarafta yer alan SSB, koridor değişikliğine gitti. Ancak alt koridorda tek başına kalan Ryze ilk kanı Janna’ya vermekten kurtulamadı. Daha sonra ise SSB, üç karşılaşma içerisinde ilk defa oyun denemesi yaptı. Tüm takım alt koridorda bir baskın düzenledi ve iki skor birden alarak bu avantajlarını Ejderha ile süslemek istedi. Ancak SSW takımı bu hareketin intikamını alır bir şekilde oyunu rakibine zehir edecek hamlelere imza attı. İlk önce Ejderha’da yakaladığı rakibinden Ejderha’yı çaldı sonrasında ise Kassadin’in 3 skor birden aldığı rakibinden 4 kişiyi indirmeyi başardı. Oyunun devam eden bölümünde her koridora baskın düzenleyip skorlar çıkarmaya devam eden SSW ekibi rakibi karşısında oldukça üstün bir performans sergiledi. Oyunun ilk döneminde verdikleri 3 skor haricinde bir daha skor vermedi. Her oyuncusunun aşırı beslenmesinden dolayı rakibini oldukça kolay yakalayıp skor alan SSW ekibi karşısında zorlanan SSB, oyunun sonunda iyice oyundan düştü ve rakibine elenmekten kurtulamadı. Seriyi 3-0 kazanan SSW ekibi Final’e kalmaya hak kazandı ve yarın yapılacak SHR-OMG karşılaşmasının galibi ile Final’de karşılaşacak.

Serinin sonlanmasının ardından ilginç ve duygusal anlar yaşandı. SSB takımından Deft ile Spirit göz yaşlarına hakim olamadı. Rakibini gösterdikleri mücadele için tebrik etmeye giden SSW takımı ise kardeş takımını bu halde görünce onları teselli etti. Özellikle Deft’in kendi meslektaşı olan Imp’in ona sarılması görülmeye değer sahneydi. İlginç olan olay ise, Güney Kore’de normal sezonda şampiyon olan SSB,’den Dade’nin General Ceket’ini karşısında çok başarılı bir oyun sergileyen PawN’a vermesiydi. Böylelikle Kore’nin yeni generali SSW’dan PawN oldu. Son olarak sahneye hep beraber çıkan Samsung White ile Samsung Blue takımları seyircileri selamladı ve sahneden ayrıldı.

SSB Dade General Ceketi'ni SSW PawN'a veriyor.
SSB Dade General Ceketi’ni SSW PawN’a veriyor.
SSW Imp meslektaşı SSB Deft'i teselli ediyor.
SSW Imp meslektaşı SSB Deft’i teselli ediyor.
SSW-SSB
SSW ve SSB iki kardeş takım seyircileri selamlıyor.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.