SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLERMAKALELER

X-Files Geri Dönüyor

FOX kanalı, geçtiğimiz Perşembe yayımlanan Wayward Pines’ın reklam arasında yeni X-Files’dan kısacık bir görüntü yayımladı.

1993-2002 yılları arasında 9 sezon olarak yayımlanan X-Files, 6 bölümlük bir mini-dizi olarak ekranlara dönüyor. David Duchovny ve Gillian Anderson, Agent Mulder ve Agent Scully rolleriyle gönlümüzde taht kurmuştu. Bana da itici geliyor ama “gönlümüzde taht kurdu” teriminin belki de en doğru anlamıyla kullanıldığı yapım X-Files’dır.

Bilmeyenler için hatırlatalım, Mulder ve Scully iki FBI ajanıdır. Mulder, paranormal olaylara, uzaylıların insanlar üzerinde bir takım oyunlar oynadıklarına inanan ve bu yüzden de çevresinde alay konusu olan bir ajandır. Bu konulara pek inancı olmayan Scully, Mulder’la beraber çalışmaya başladıktan sonra, işlerin aslında hiç de kendi bildiği gibi yürümediğini öğrenir. İçine uzaylıların da karıştığı bir takım devlet komplolarıyla yüz yüze gelirler ve hem hayatlarını hem de kariyerlerini hiçe sayarak olayların üzerine gitmeye başlarlar.

İlk bölümü 24 Ocak 2016’da ekranlara gelecek ve 6 bölümden oluşacak yeni dizinin senaryosu hakkında henüz bir bilgi yok. 15 saniyelik görüntülerden de bir şey anlamak mümkün değil. Ama ben kendi adıma, heyecanladım diyebilirim.

Burçhan Yalçın