HABERLERMoviesSinema/Dizi

X-MEN’İ UZUN BİR SÜRE DAHA MARVEL FİLMLERİNDE GÖREMEYECEĞİZ

26 Nisan‘da vizyona girecek Avengers: Endgame ile birlikte, 22 filmlik kocaman bir hikayeyi sonlandıracak olan Marvel Studios‘un başkanı Kevin Feige, X-Men ve MCU‘nun geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

2020‘de başlayacak Faz 4‘de yeni karakterler göreceğimizi söyleyecek Feige, X-Men konusunda ise “hayranların nefeslerini tutmamaları gerektiğini” söyledi. io9‘a konuşan Feige, ”(X-Men’i MCU’ya getirmek) biraz zaman alacak. Her şey yeni başlıyor ve üzerinde çalıştığımız 5 yıllık bir plan var. (X-Men hakkında) herhangi bir uzlaşma olmadan önce de bu plan üzerinde çalışıyorduk.” dedi. Disney ve Fox‘un anlaşmasına atıfta bulunarak, X-Men‘in Marvel‘a dönmesinin iyi hissettirdiği söyleyen Marvel Studios başkanı, X-Men‘in MCU‘da gözükmesinin “uzun bir zaman alacağını” belirtti.  Röportajda, Faz 4′ün Avengers: Endgame‘den daha geniş kapsamlı bir hikayeye sahip olacağını da belirtildi.

Marvel Studios‘un, Burbank merkezli onlarca X-Men karakterine ek olarak,  Marvel’s First Family ve Dr. Doom, Galactus ve Annihilus gibi  ikonik villianlarda dahil olmak üzere, pek çok karakterin film ve televizyon haklarına Fantastic Four şemsiyesi altında sahip olduğunu da eklemek gerek.