SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

XANTARES BIG CLAN’DA!

Ülkemizin başarılı CS:Go oyuncularından İsmail Can “Xantares” Dörtkardeş’in, Avrupa’nın tanınmış eSpor takımı Big Clan’a transfer olacağı konusu yakın zamanda gündemdeydi. Almanya merkezli eSpor takımı Big Clan, Xantares’i kadrolarına kattıklarını bugün açıkladılar. 

İsmail Can “Xantares” Dörtkardeş’in transfer olduğu Big Clan’da, bir başka Türk oyuncu olan Fatih “god b” Dayık da yer alıyor. İsmail Can “Xantares” Dörtkardeş, Big Clan’a transferini aşağıda yer alan metin ile duyurdu.

”Uzun bir süredir bir Türk takımı olarak uluslararası başarılar sağlayarak veya sağlamaya çalışarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Ancak internet altyapısı gibi bazı teknik sebeplerden dolayı sürekli zorluklarla karşılaştık. Hedeflerimi gerçekleştirebilmek adına bazı zor kararlar almak zorunda kaldım. Bunların başında uzun süredir beraber mücadele ettiğim takım arkadaşlarımı bırakmak geliyor. Hedeflerim doğrultusunda ve gelen teklifler içerisinde en doğru kararın Alman temsilcisi BIG takımı olduğuna karar verdim. Bu doğrultuda Almanya’ya da yerleşmem gerekiyor. Arkamda sevdiklerimi, ailemi ve arkadaşlarımı bırakıyorum ancak hedeflediğim başarılar için fedakarlıklar gerekiyor. Beni bundan sonra BIG çatısı altında mücadele ederken izleyeceksiniz. Öncelikle uzun süredir takım arkadaşlığından çok bana dost ve yoldaş olan takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve daima yanımızda olan siz değerli taraftarlarımıza ve takipçilerimize de ayrı teşekkürü borç bilirim. Ancak Almanya’ya yerleşiyor olmam sizden uzaklaştığım anlamına gelmiyor. Yayınlarıma oradan devam ederek sizlerle beraber olmaya devam edeceğim. İyi günler diliyor ve desteğiniz ve ayırdığınız zaman için teşekkür ediyorum. “

Big Clan ise transferi resmi Twitter hesabından duyurdu.

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.