SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Xbox One Mart Güncellemesi Demosunda Ekran Görüntüsü Alma Geliyor

Xbox One

Xbox One’a en sonunda ekran görüntüsü alma desteği geliyor, ama önce “preview” programı üyelerince test edilecek.

Xbox One’ın Mart ayında gelecek olan güncellemesi, şu anda “preview” programındaki kullanıcılar tarafından indirilebiliyor. Bu güncellemenin en göze çarpan özelliği ise uzun zamandır beklenen ekran görüntüsü alma desteği. Diğer belli başlı yenilikler ise şu şekilde:

Ekran Görüntüleri: Oyun oynarken kumandanızdaki Xbox tuşuna iki kere basarak ekran görüntüsü alıp ardından Y tuşuna basarak ekran görüntüsünü kaydedebilirsiniz. Kinect’iniz varsa “Xbox Take a Screenshot” diyerek de ekran görüntüsü alıp kaydedebilirsiniz.

Upload Uygulaması: Upload uygulaması, ekran görüntülerini destekleyecek şekilde güncellendi. Ayrıca aldığınız ekran görüntülerini arka plan olarak da kullanabileceksiniz.

Önerilen Arkadaşlar: Önerilen arkadaşlar sistemi sayesinde tanıyor olabileceğiniz insanları görebileceğiniz gibi Xbox üzerinden içerik üreten yayıncıları da görebileceksiniz ve Xbox’ın abonelik benzeri tek taraflı arkadaşlık sistemi sayesinde ana akışınızda kaliteli içerik görmek için onları ekleyebileceksiniz.

Gerçek İsim Paylaşımı: Şimdiye kadar ya tamamen kapalı ya da seçilen arkadaşlara açık olan gerçek isim paylaşımını bundan sonra dilerseniz tüm arkadaşlarınıza veya bütün Xbox Live kullanıcılarına açabileceksiniz. Dolayısıyla gamertag’iniz bilmeyen ama sizi tanıyan insanlar da size ulaşabilecek.

Xbox One
Xbox One
Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.