SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Xbox One Preview Programında 60FPS Video Kaydı Deneniyor

Xbox One

Xbox One kullanıcıları konsollarında 60FPS video çekebilecekler.

Xbox One’a getirilecek yeni özelliklerin denemeye açıldığı, beta test programı gibi kabul edilebilecek Xbox One Preview Program üyeleri, bu günlerde 60FPS Game DVR’ı deniyorlar. Oyun görüntüsü kaydeden sistem olan Game DVR’a 60FPS video kaydetme özelliğinin geleceğini söyleyebiliriz. Tabii pek çok oyunu 60FPS’de çalıştıramayan konsollara 60FPS oyun videosu kaydetme desteğinin gelmesi ne kadar işe yarar tartışılır, ama elinizin altında bulunması güzeldir.

Xbox One’ın DVR’la ilgili bir başka potansiyel özelliği de dizi/film gibi TV içeriklerini kaydedip sonradan izleyebilme şansı. Ülkemizde bazı uydu alıcılarının ve dijital tv hizmetlerinin sunduğu bu hizmet, ABD’de kablo tv şirketlerinin alıcıları ve Tivo makinalarıyla yıllardır sunuluyordu. Ancak Xbox One ile sunulması durumunda telif ve koruma sistemleri nasıl çözülür, her program kaydedilebilir mi, kaydedilen programı PC’ye aktarıp internette paylaşmak gibi imkanlar olursa yapımcı firmalar buna ne der gibi pek çok soru bulunuyor.

Microsoft henüz bu iki özellikle ilgili de resmi bir açıklama yapmadı, ancak ekran görüntüleriyle desteklenen ifadeler reddit’te genel olarak kabul görmüş durumda.

Xbox One
Xbox One
Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.