SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Xbox One’a Temalar, Özel Arka Planlar ve Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Geliyor

Xbox severlerin bu nesildeki önemli beklentilerinden biri de arayüzle ilgili geliştirmelerdi. Tıpkı PlayStation 3’te olduğu gibi temalar, özel arka planlar istenirken bir yandan da PS4’te olan ama Xbox One’da henüz bulunmayan ekran görüntüsü alma özelliği de gündemdeki maddeler arasındaydı. Her şeyin başındaki adam Phil Spencer da bu konuda açıklamalarda bulundu.

Bir YouTube kanalına konuşan Spencer, “Burada açıklıyorum. Temaların ve özel arka plan fotoğraflarının üzerinde çalıştığımız özellikler olduğu bilgisini aldım. Ha bir de, ekran görüntüleri!” diyerek Xbox hayranlarının yüreklerine su serpti. XboxMAD.net’in yorumuna göre temaların gecikmesinin bir sebebi, Microsoft’un Windows 8 ve artık 10’la birlikte tüm cihazlarda aynı kullanıcı arayüzünü sağlayabilme amacı. Temalarımızın Windows Phone’larda ve Xbox One’ımızda aynı etkiyi yapmasını ve birbirleriyle entegre çalışmalarını istiyor olabilirlermiş. Kulağa mantıklı geliyor.

Eğer Xbox One’da bu temaların nasıl çalışabileceğine dair bir fikir edinmek isterseniz, aşağıdaki bağımsız konsept videosu belki biraz ipucu verebilir. İyi seyirler.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.