SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Xbox One’dan PC’ye Oyun Stream’i 1080p 60 FPS’i Hedefliyor

Xbox One

Microsoft bu yılın ilerleyen döneminde Xbox One’dan oyun stream özelliği geldiğinde 1080p ve 60 FPS gelmesi için çabalıyor.

Dün akşam yapılan Windows 10 sunumunda Xbox One’daki oyunların PC’ye stream edilebileceği açıklanmıştı. Windows 10’un gelişiyle beraber bütün aletleri aynı işletim sistemiyle bağlamayı amaçlayan Microsoft, Xbox exclusive oyunları bile PC’de oynamanıza olanak tanıyacak. Ama tabii ki bunun için evde halihazırda bir Xbox One’ınızın olması lazım. Ayrıca PC’de muhtemelen klavye ve fare ile oynayamayacaksınız. Oynayabilseniz de multiplayer FPS oyunlarında kapatılacaktır diye düşünüyorum.

Bu duyurunun ardından performansın nasıl olacağı merak edilirken Microsoft’tan Mike Ybarra biraz ipucu verdi. “Performans büyük ölçüde kişinin oynamaya çalıştığı duruma bağlı,” diyen Ybarra, “ama yine de ideal performansı yakalamak için çalışıyoruz.” dedi. Hizmetin şu anda 720p ve 30 FPS desteklediğini söylediğini de göz önünde bulundurursak, ideal performans dediği 1080p ve 60 FPS olsa gerek. Tepki süresi açısından da herhangi bir rakam vermek istemeyen Ybarra, mümkün olduğunca kısa olmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.xbox windows 10

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.