SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Xbox Oyunları PC’de Oynamak Mümkün Olacak Mı?

Microsoft geçtiğimiz günlerde PC oyun sektörüne olan yatırımları artıracaklarının sinyallerini vermişti. Konuyla ilgili olarak iddaalar öne sürülmeye başlandı. Ortaya atılan iddialaya göre Microsoft yeni bir bulut sistemi üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmış. Bu bulut sistemi sayesinde Xbox 360 ve Xbox One oyunlarını bilgisayarlarımızda oynamamız mümkün olabilecek.

Neowin’in verdiği bilgilere göre test aşamalarına başlanmış. İlk olarak Doom 3 ve Fable III oyunlarını geçtiğimiz ay denemeye almışlar. Sonuç olarak son derece olumlu sonuçlar elde edilmiş.  Oyunları deneyen kullanıcılar oldukça olumlu geri dönüşler sağlamış.

PlayStation Now ile rekabet etmeye hazırlanan Microsoft, Xbox oyunlarını PC’de oynamasını sağlayarak rakibine üstünlük kurmayı amaçlıyor. Henüz bu iddialar hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil. Bakalım önümüzdeki günlerde bu iddialar doğrulanacak mı? Sizce de böyle bir proje oyuncuları can evinden vurmaz mı? Düşüncelerinizi bekliyoruz.
xbox one phil spencer

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.