0
28 Mart 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Bu Hafta Sanal Gerçeklik Haftası! Haftanın Oyunları / 28 Mart-3 Nisan:

Haftanın oyunları bölümümüzden tekrar merhabalar. Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yeni çıkacak oyunlara bakıyor ve kısaca göz atıyoruz. Bakalım bu hafta boyunca bizi hangi oyunlar bekliyor? Keyifli okumalar.

Adr1ft (Rift, PC) - 28 Mart:

Three One Zero'nun geliştirdiği, 505 Games'in yayınlayacağı Adr1ft, uzayda geçen ilginç bir deneyim olabilir... Hafızasını kaybetmiş şekilde bir uzay istasyonunda uyanan bir astronotu yönlendireceğimiz oyun aynı zamanda sanal gerçeklik deneyimi de sunacak. PC tarafının sanal gerçeklik cihazlarından birisi olan Oculus Rift'e destek veren yapım bu açıdan da heyecanla bekleniyor. Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirilen Adr1ft PC için Rift destekli olarak 28 Mart 2016 tarihinde bizlerle buluşacak.

Project Cars (PC-Rift) - 28 Mart :

Slightly Mad Studios'un geliştirdiği görselliğiyle adından sıklıkla söz ettiren yapım Project Cars'ın sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift versiyonu bu hafta çıkacak yapımlar arasında yer alıyor. 2015 yılının Mayıs ayında PC, PS4 ve Xbox One için oyuncuların beğenisine sunulan yarış oyunu 28 Mart 2016 günü PC için Oculus Rift versiyonuna kavuşuyor. Sanal gerçekliğin haftası diyebileceğimiz bu hafta Rift tarafının yarış oyunu ihtiyacını karşılayacak yapım bakalım bu dünyaya adım atmak isteyenlere nasıl bir deneyim yaşatacak? Geçtiğimiz hafta Oculus Rift'lerine kavuşmaya başlayan Rift oyuncuları heyecanla bugünleri bekliyorlardı!

The Vanishing of Ethan Carter (Rift) - 28 Mart :

Haftanın bir diğer Rift versiyonu çıkacak oyunu bağımsız yapımcı The Astronauts'un geliştirdiği The Vanishing of Ethan Carter oluyor. Özel yeteneklere sahip olan bir dedektifi yönettiğimiz oyunda cinayet yerinde yaşananları görebiliyor ve kaçırılan küçük bir çocuğu bulmaya çalışıyorduk. 2014 yılında PC, 2015 yılında ise PS4 için çıkışını gerçekleştiren ilginç yapım bu kez PC tarafından Oculus Rift için geliyor. Sanal gerçekliğe doyacağımız haftanın değişik deneyimlerinden birini vaat eden yapım bakalım ne kadar başarılı olacak? The Vanishing of Ethan Carter ; 28 Mart 2016'da PC için Rift desteğiyle çıkacak.

Haftanın çıkacak diğer oyunları ise şöyle:

Adventure Time: Magic Man's Head Games (Rift) - 28 Mart

Bank Limit: Advanced Battle Racing (Rift) - 28 Mart

Blazerush (Rift) - 28 Mart

Chronos (Rift) - 28 Mart

Darknet (Rift) - 28 Mart

Dead Secret (Rift) - 28 Mart

Defense Grid 2 Enhanced VR Edition (Rift) - 28 Mart

Dreadhalls (Rift) - 28 Mart

Elite Dangerous (Rift) - 28 Mart

EVE Gunjack (Rift) - 28 Mart

EVE Valkyrie (Rift) - 28 Mart

Pinball FX2 VR (Rift) - 28 Mart

Rooms (Rift) - 28 Mart

Windlands (Rift) - 28 Mart

Minecraft: Story Mode - Episode 5: Order Up (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC, Mac, iOS, Android) - 29 Mart

MLB The Show 16 (PS4, PS3) - 29 Mart

No Time to Explain (PS4) - 29 Mart

R.B.I. Baseball 16 (Xbox One, PS4) - 29 Mart

Resident Evil 6 (Xbox One, PS4) - 29 Mart

The Walking Dead: Michonne - Episode 2: Give No Shelter (Xbox One, 360, PS4, PS3, PC, iOS, Android) - 29 Mart

Evet, bu hafta çıkacak oyunlar listemiz bu şekilde. Listeden gördüğünüz üzere bu hafta Oculus Rift'in haftası! Geçtiğimiz günlerde ön siparişleri yollanmaya başlanan Rift oyuncuları oldukça heyecanlı olmalı! Bu haftaya Adr1ft, Project Cars, EVE Valkyrie ve The Vanishing of Ethan Carter'ın Rift versiyonları damga vurabilir. Haftaya yeni bir haftanın oyunları köşesinde görüşmek üzere, iyi oyunlar. haftanın oyunları 28 mart 3 nisan öne çıkanÖzcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...