0
11 Temmuz 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Hayalet Avcısı Olmaya Hazır mıyız? Haftanın Oyunları/ 11-17 Temmuz :

Haftanın Oyunları bölümümüzden bir kez daha tüm oyunculara selamlar. Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yeni çıkacak oyunlara bakıyor ve kısaca göz atıyoruz. Bakalım bu hafta boyunca bizi hangi oyunlar bekliyor olacak? Keyifli okumalar.

Ghostbusters (Xbox One, PS4, PC) - 12 Temmuz :

Haftanın ilk oyunu 80'lerin klasikleşmiş gerilim-korku filmlerinden Ghostbusters'ın  oyunu oluyor. Daha önce de pek çok kez oyunu yapılan filmin 2016 yapımı yeni oyununu FireForge Games geliştiriyor. Activision'un yayıncılığını üstleneceği yeni Hayalet Avcıları oyunu Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştiriliyor. Aksiyon- macera türündeki yapımda elbette en büyük hedefimiz hayaletler olacak! Co-op olarak arkadaşalrınızla hayalet avlayabileceğiniz yapım izometrik kamera açısına sahip. Ghostbusters; 12 Temmuz 2016 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için beğenimize sunulacak.

Song of the Deep (Xbox One, PS4, PC) - 12 Temmuz :

Bu haftanın bir diğer ilgi çekici yapımı Resistance ve Ratchet & Clank serileriyle tanıdığımız Insomniac Games'in geliştirdiği Song of the Deep isimli oyun oluyor. GameTrust Games'in yayıncılığını üstleneceği yapımda su altı dünyasının büyülü atmosferi bizi bekliyor. Hem bir denizaltıyı hem de bir bayan dalgıçı yönetebileceğimiz oyunda okyanusların derinliklerinde çözmemiz gereken bulmacalar ve yok etmemiz gereken düşmanlar olacak. Göz alıcı gözüken yapımda su altının kendine özgü yaratıkları da karşımıza çıkacak. Renkli ve doyurucu gözüken atmosferi, farklı konsepti ve oynanışıyla oldukça güzel gözüken Song of the Deep; 12 Temmuz 2016'da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

Type: Rider (PS4, Vita) - 12 Temmuz :

Ex Nihilo'nun geliştirdiği ve BulkyPix'in yayıncılığını üstlendiği Type: Rider haftanın bir diğer ilgi çekici oyunu. "Tipografik Video Oyunu" sloganıyla ilk olarak 2013 yılında PC ve mobil platformlara çıkan yapım bu kez PlayStation 4 ve PS Vita için çıkıyor. 2 noktayı kontrol ederek karşımıza çıkan bulmacaları çözmeye çalıştığımız oyunda Tipografi'nin tarihine bir yolculuk yapıyoruz. Farklı yapısı ve görselliğiyle dikkatleri çeken oyunda çeşitli alfabeler hakkında bilgi sahibi de olabiliyoruz. Farklı tarzda bulmaca ve bilgi oyunlarını seviyorsanız bakmanızda fayda var. Type: Rider; 12 Temmuz 2016 tarihinde PlayStation 4 ve Ps Vita için beğenimize sunuluyor.

Bu haftanın çıkacak diğer oyunları ise şöyle:

Anarcute (Xbox One, PC) - 12 Temmuz

Kill Strain (PS4) - 12 Temmuz (PS Plus Members)

MilitAnt (PS4, PC) - 12 Temmuz

Moon Hunters (PS4) - 12 Temmuz

Super Mutant Alien Assault (Xbox One, PS4, PC) - 12 Temmuz

Tumblestone (PS4, Wii U, PC) - 12 Temmuz

Infinium Strike (PC) - 14 Temmuz

Monster Hunter Generations (3DS) - 15 Temmuz

Obliteracers (Xbox One, PS4) - 15 Temmuz

Tumblestone (Xbox One) - 16 Temmuz

Evet bu haftanın oyunları böyle. Ghostbusters, Song of the Deep ve Type : Rider'ın dikkatleri çektiği bu hayaletler ve okyanusların haftasında bakalım hangi oyunlar başarılı olacak? Başka bir "Haftanın Oyunları" yazısında görüşmek üzere, iyi oyunlar.

haftanın oyunları 11 Temmuz öne çıkan

 Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...