0
08 Mart 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Ne Tatlı Şeyler! Hayvan Simülasyonları

Merhabalar sevgili Multiplayer takipçileri, bu yazımızda sizler için yine birbirinden değişik(!) simülasyon oyunlarına bakıyoruz. Bu haftaki simülasyon oyunları konumuz: Hayvan Simülasyonları. Sözü fazla uzatmadan son zamanların en dikkat çeken hayvanlarla ilgili simülasyon oyunlarından 4 tanesini kısaca bir görelim, keyifli okumalar.

Bear Simulator:

Farjay Studios'un geliştirdiği oyunda adı üstünde bir ayısınız ve bir ayı neler yapıyorsa onu yapmaya çalışıyorsunuz! Çeşitli ormanlık bölgelerde avlanabiliyor ve bazı ilginç görevleri yerine getirebiliyorsunuz. Farklı renk ve huylara sahip ayıları seçebileceğiniz oyunda ayı olmanın dayanılmaz cazibesi sizi bekliyor! 26 Şubat 2016 tarihinde çıkan Bear Simulator, Steam üzerinde 24 TL’den satılmakta.Cat Simulator:

Kedileri sevmeyen de vardır elbette, ama kedi videolarını kim sevmez? Her gün milyonlarca kez tıklanan o kedi videolarındaki tatlı kediciklerden biri olmak, fare avlamak, ortalığı dağıtmak mı istiyorsun? O zaman bu oyuna bir göz atabilirsin. Ama uyarmadı deme, henüz erken erişimde, çok şey sunamıyor ve kedilerin hakkını veremiyor! Bir kedinin gözünden gördüğümüz (evet kedinin kendisi gözükmüyor maalesef) şatovari garip bir mekandayız. Oyun, bu kedicik bir büyücünün olmalı dedirtiyor insana! Üzgünüz tatlı kedicik ama şimdilik olmamış, belki daha sonra... Funny Games Group ve Catstudio'nun birlikte geliştirdiği Cat Simulator erken erişimde ve Steam üzerinde 6 TL’den satılmakta.Goat Simulator:

Büyük ses getiren bir simülasyon oyunu daha. İlk çıktığında oldukça yadırgandı, fikir çok saçma bulundu. Ama o 2014 yılının adından en çok söz ettiren ve fena da satış başarısı olmayan bir oyunu oldu. Keçi olduğunuz Goat Simulator bu haftanın tanıtacağım diğer bir simülasyon oyunu oluyor. Fazla söze gerek yok aslında, bir keçisiniz ve ortalığı talan ediyorsunuz. Çeşit çeşit keçi seçeneğiniz ve dağıtmanızı bekleyen bir sürü mekanınız var. Caddelerde ve dükkanlarda keçi inadınızı gösterin ve toslayın toslayabildiğiniz kadar! Coffee Stain Studios'un geliştirdiği Goat Simulator an itibariyle Steam üzerinden 18 TL’ye alınabiliyor, iyi toslamalar!Carp Fishing Simulator :

Bu oyunda bir balık değilsiniz, balığı avlayansınız. Çeşit çeşit oltalarınız ve tutmanızı bekleyen lezzetli balıklar var! Oltalarınızı geliştirip daha büyük balıklar yakalayabilirsiniz. Şehrin stresinden kurtulup göl kenarında balık avlamaya gitmek isterseniz belki de aradığınız oyun burada. Gündüz-gece döngüsü, hava koşulları gibi faktörlerin de etkili olduğu oyunda her balığın kendine özgü rengi, ağırlığı gibi özellikleri olduğunu da belirtelim. Dangerous Derk Interactive isimli bağımsız stüdyo’nun geliştirdiği bir balık tutma simülasyonu olan Carp Fishing Simulator Steam üzerinde erken erişimde ve 21 TL’ye satılıyor.Simülasyon dünyasından şimdilik bu kadar haftaya yine en değişik, en ilgi çekici simülasyon oyunlarını tanıtmaya devam edeceğiz, görüşmek üzere Sim severler.Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...