0
06 Haziran 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Parkurdan Parkura Koşuyoruz! Haftanın Oyunları/ 6-12 Haziran:

Haftanın Oyunları bölümümüzden bir kez daha selamlar. Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yeni çıkacak oyunlara bakalım ve kısaca göz atalım. Bakalım bu hafta boyunca bizi hangi oyunlar bekliyor? Keyifli okumalar.

Mirror’s Edge Catalyst (Xbox One, PS4, PC) – 7 Haziran :

EA DICE'ın geliştirdiği ve Electronic Arts'ın yayıncılığını üstleneceği Mirror’s Edge serisinin devam oyunu olacak Mirror’s Edge Catalyst haftanın ilk oyunlarından. Frostbite 3 oyun motoruyla geliştirilen yapımda karşımıza ilk oyundan daha güçlü ve yetenekli bir Faith çıkacak. Parkur oynanış sistemi ve farklı görselliğiyle beğeni toplayan ilk oyunun devamında Faith'in hayatı sorgulamasına eşlik ediyoruz. İlk olarak E3 2013'te gözüken yeni Mirror’s Edge'in geçtiğimiz haftalarda kapalı betası yapılmıştı. Mirror’s Edge Catalyst; 7 Haziran 2016 tarihinde; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için beğenimize sunuluyor.

The Solus Project (Xbox One, PC) - 7 Haziran :

Teotl Studios ve Grip Digital'in geliştirdiği The Solus Project haftanın bir diğer oyunu oluyor. Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirilen oyun 7 Haziran 2016 tarihinde erken erişimden çıkarak tam sürümüne kavuşuyor. Keşfetme, hayatta kalma öğeleri ve uzay temasını birleştiren yapım PC ve Xbox One platformları için beğenimize sunulacak. Uzay temasını ve astronotları sevenlerdenseniz The Solus Project; size göre olabilir.

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter (Xbox One, PS4, PC) - 10 Haziran :

Haftanın diğer ilgi çekici yapımı ünlü dedektif Sherlock Holmes'in maceralarını ekranlarımıza getirecek Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter oluyor. Frogwares'in geliştirdiği yapım; Adventures of Sherlock Holmes serisinin yeni üyesi olacak. Macera türündeki yapım Unreal Engine 3 oyun motoruyla geliştiriliyor. Victoria Dönemi İngiltere'sinde geçecek oyunda aldığımız her karar hikayenini gidişatına etkide bulunacak. Birbirinden farklı olayları çözmemiz gerekn 5 farklı davanın bizi beklediği yapım 10 Haziran 2016 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Dedektiflik hikayelerini ve gizem öğelerini seviyorsanız göz atabilirsiniz.

Bu haftanın çıkacak diğer oyunları ise şöyle:

Edge of Nowhere (Rift) - 6 Haziran

Hearts of Iron IV (PC) - 6 Haziran

Super Duper Party Pooper (PC) - 6 Haziran

Broken Bots (PS4) - 7 Haziran

Crazy Pixel Streaker (PC) - 7 Haziran

Guilty Gear Xrd Revelator (PS4, PS3) - 7 Haziran

Odin Sphere: Leifthrasir (PS4, PS3, Vita) - 7 Haziran

SteamWorld Heist (PS4, Vita, PC) - 7 Haziran

Fenix Furia (Xbox One, PS4) - 8 Haziran

HeartZ: Co-Hope Puzzles (Xbox One, PC) - 8 Haziran

In Between (Xbox One) - 8 Haziran

Crush Your Enemies (PC, Mac, Linux, iOS, Android) - 9 Haziran

A Game of Changes (PC) - 9 Haziran

Tick's Tales: Up All Knight (PC, Mac, Linux) - 9 Haziran

Crimson Room Decade (PC) - 10 Haziran

Kirby: Planet Robobot (3DS) - 10 Haziran

Evet bu haftanın oyunları bu şekilde. Mirror’s Edge Catalyst ve Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter'in dikkatleri çektiği haftada bakalım hangi oyunlar bizi sevindirecek? Başka bir "Haftanın Oyunları" yazısında görüşmek üzere, iyi oyunlar.

haftanın oyunları 6 haziran öne çıkan

 Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...