0
24 Aralık 2015 tarihinde Ege Sağın tarafından yazılmıştır.
 
 

Seçilmiş Euro Truck Simulator 2 Modları

Merhaba Multiplayer'ın kamyoncuları! Bir süredir oynadığım ve oyunuma gerçekten renk kattığını düşündüğüm ETS 2 modlarını sizlerle paylaşmak istedim. SCS Software'in yoğun ilgisi sebebiyle bol bol güncellenen ETS 2'de tam da bu yüzden bazı modların ömrü kısa oluyor. Geçen sene oynarken kullandığım gelişmiş fizik modu, epey beğendiğim bir grafik modu ve gerçek markaların teslimatlarını yapma modu bunlardan bazıları. Bu yüzden oyunun en güncel sürümü olan 1.22 ile çalışan yeni bir mod listesi hazırladım ve oyuna çok şey kattıklarını söyleyebilirim. Üç büyük harita moduyla genişlettiğim oyunda tüm grafik ve kış modları çalışmayabilir çünkü her haritayla uyumlu olmuyorlar. Bu yüzden kendim de kullanmadığım gibi buraya eklemedim. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da bütün modları kullanacaksanız Going East ve Scandinavia DLC'lerine de sahip olmanız gerekliliği. Modları harita modları, trafik modları ve geliştirme modları olarak üç başlık altında topladım. İşte o modlar: Harita Modları:
  • Trucksim Map v6.2 - ETS 2'nin en efsanevi harita modlarından (belki de direkt en efsanevisi olarak) kabul edilen Trucksim haritasının son sürümünde Kuzey Afrika ülkeleri, Yunanistan, gelişmiş İtalya ve Fransa, İspanya ve Portekiz, Danimarka ve birkaç ülke daha bulunuyor. Oyun haritasını ciddi derecede büyüten bu moddaki detay seviyesi de çok yüksek. Şehirlere geldiğinizde o şehrin standart ETS 2 şehirlerinden olmadığını bir tebessümle anlayacaksınız. Buradan indirebilirsiniz.
  • Rus Map v1.5.2 - Rus Map adından da anlaşılacağı gibi oyundaki Rusya tecrübesini geliştiren bir mod. Pek fazla büyük şehir bulunmasa da Rusça tabelalar ve daha detaylı şehirler/kasabalarla oyun dünyasının derinliğini geliştiriyor. Buradan indirebilirsiniz.
  • Scandinavia Rebuilding Map 1.2 - Yine adından da anlaşılacağı gibi bu mod İskandinavya bölgesindeki oyun deneyimini önemli ölçüde artırmaya çalışıyor. Oyuna yansımayan önemli otoyolların, köprülerin oyuna eklenmesinin yanında şehirler ve kasabalar da geliştiriliyor. Buradan indirebilirsiniz.
Trafik Modları:
  • Soft Drink Cistern Pack - Bu mod oyuna ünlü meşrubat firmalarının tankerlerini ekliyor. Bu tankerler hem taşınacak yük olarak görevlerde yer alıyor hem de trafikte karşımıza çıkıyor. Buradan indirebilirsiniz.
  • Nestle Trailers Pack - Adından anlaşılacağı gibi bu mod oyuna Nestle yükleri ekliyor. Bu yükler hem görevlerde yer alıyor hem de trafikte karşımıza çıkıyor. Buradan indirebilirsiniz.
  • Kinder Surprise Eggs Trailer - Kinder sürpriz yumurtaları seviyorsanız bu mod tam size göre. Oyuna hem yük olarak görevlerde yer alan hem de trafikte karşınıza çıkan bir Kinder Sürpriz yükü ekliyor. Buradan indirebilirsiniz.
  • Petrol Fuel Cistern Pack - Bir diğer tanker paketi olan Petrol Fuel Cistern Pack oyuna çeşit çeşit petrol markasından petrol ve benzin tankerleri ekliyor. Buradan indirebilirsiniz.
  • AI Bus Pack by Solaris36 (2.0) - Bu mod oyun trafiğine 18 çeşit birbirinden güzel otobüs ekliyor. Buradan indirebilirsiniz.
  • Jazzycat – AI Traffic Pack 3.3 - Oyun trafiğine 206 çeşit araba ekleyen bu mod sayesinde etrafta süper spor arabaların yanısıra klasik şehir içi aile arabalarını da görebilirsiniz. Bunlara motorsikletler de dahil. Kesinlikle oyun deneyimini derinleştiren ve daha gerçekçi yollarda sürdüğünüz hissini veren modu buradan indirebilirsiniz.
Geliştirme Modları:
  • Sound Fixes Pack + Hot Pursuit Sounds Mod 8.1 - Bu mod paketiyle oyundaki ses kalitesini geliştirebilirsiniz. Özellikle aracınızın farklı zeminlerde giderken çıkardığı sesleri etkileyen modun eklentisi olan Hot Pursuit Sounds'la ise hız sınırını aştığınızda siren sesleri duyarak uyarılıyorsunuz. Siren sesi modu tabii ki opsiyonel. Paketi buradan indirebilirsiniz.
ETS 2 Mods CairoEge Sağın

 
Editör, YouTuber, gamer vb.