0
11 Nisan 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Sinir Harbi Haftasına Merhaba! Haftanın Oyunları / 11-17 Nisan:

Bir "Haftanın Oyunları" bölümünden daha herkese merhabalar. Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yeni çıkacak oyunlara bakıyor ve kısaca göz atıyoruz. Bakalım bu hafta boyunca bizi hangi oyunlar bekliyor olacak? Keyifli okumalar.

Dark Souls III (Xbox One, PS4, PC) - 12 Nisan:

FromSoftware'in geliştirdiği, aksiyon-RPG türündeki Dark Souls serisinin son üyesi olan Dark Souls 3 bu haftanın ilk oyunu oluyor. Zorluğuyla ünlü serinin son oyunu olacak 3. oyun yine oyunculara sinir testi yapmak için geliyor! Gotik havası, kasvetli mekanları ve birbirinden yaratıcı düşmanlarıyla aklımızda yer eden seri ne yazık ki bu oyunla sona erecek. Daha farklı yapımlara imza atmak istediklerini belirten ekibin bundan sonraki projelerini merakla bekliyor olacağız. Dark Souls 3; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 12 Nisan'da beğenimize sunuluyor. Sabırlar diliyoruz...Ratchet & Clank (PS4) - 12 Nisan:

İlk olarak 2002 yılında PlayStation 2 platformunda karşımıza çıkan Ratchet & Clank serisi, platform oyunlarını severlerin göz bebeklerinden birisi haline gelmişti. Insomniac Games'in geliştirdiği ve PlayStation cephesinin en sevilen serilerinden birisi olan oyunun son üyesi olacak Ratchet & Clank, bir yeniden yapım olarak karşımıza çıkacak. Serinin yeniden başlamasına karar veren yapımcıların bu yoldaki ilk sınavı olacak yapım 12 Nisan 2016 tarihinde ABD'de, 20 Nisan 2016'da ise Avrupada beğenimize sunuluyor. Ülkemize tamamen türkçe dublaj ve altyazı desteğiyle gelen yapım bu açıdan da dikkat çekici. Türkçe oyunlar kervanına katılan oyunun başarılı türkçe dublajıyla görselliği bize adeta animasyon film kalitesi yaşatacak gibi.

Haftanın çıkış yapacak diğer oyunları ise şöyle:

Risk of Rain (PS4, Vita) - 12 Nisan

Stories: The Path of Destinies (PS4, PC) - 12 Nisan

Aurion: Legacy of the Kori-Odan (PC) - 14 Nisan

Code of Princess (PC) - 14 Nisan

Soda Drinker Pro (Xbox One, PC) - 14 Nisan

Bravely Second: End Layer (3DS) - 15 Nisan

I Want to be Human (PC) - 15 Nisan

Evet, bu hafta çıkacak oyunlar listemiz bu şekilde. Listeden gördüğünüz üzere Dark Souls 3 sayesinde bu hafta sinirlerimiz biraz bozulacak! Bir diğer dikkat çekici yapım ise tamamen türkçe dublaj ve altyazı olarak gelecek  Ratchet & Clank oluyor. Bakalım önümüzdeki hafta bizi hangi oyunlar karşılayacak? Başka bir "haftanın oyunları" yazısında görüşmek üzere. İyi oyunlar.

haftanın oyunları 11 Nisan öne çıkanÖzcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...