0
23 Mayıs 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Yeni Kahramanlarımız Oluyor! Haftanın Oyunları/ 23-29 Mayıs :

Haftanın Oyunları bölümümüzden tekrar tüm oyunculara selamlar. Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yeni çıkacak oyunlara bakıyor ve kısaca göz atıyoruz. Bakalım bu hafta boyunca bizi hangi oyunlar bekliyor olacak? Keyifli okumalar.

Overwatch (Xbox One, PS4, PC) - 24 Mayıs :

Blizzard'ın geliştirdiği online - FPS türündeki Overwatch bu haftanın ilk oyunu oluyor. Online arenada kendisine sağlam bir yer edinmek isteyen yapımın daha önce açık ve kapalı betaları yapılmış ve oldukça beğenilmişti. Senaryo moduna sahip olmayacak Overwatch'da birbirinden farklı yeteneklere sahip 21 karakteri göreceğiz. Offense, Defense, Tank ve Support sınıflarına sahip olacak yapımın yönetmenliğini World of Warcraft’tan tanıdığımız Jeff Kaplan yapıyor. Blizzard'ın uzun süredir geliştirdiği MMO-RPG oyunu Project Titan'ın değiştirilmiş hali olan Overwatch bakalım online savaşlarda istediği konuma gelebilecek mi? Yüksek sayılabilecek fiyatıyla eleştirilen yapım 24 Mayıs 2016 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için beğenimize sunulacak.

Total War: Warhammer (Windows, OS X ve Linux) – 24 Mayıs :

Haftanın diğer ilgi çekici yapımı Creative Assembly'nin geliştirdiği ve sadece PC platformuna çıkacak olan sıra tabanlı strateji serisi Total War'ın yeni üyesi olacak Total War: Warhammer oluyor. Sega'nın yayıncılığını üstleneceği ve Warhammer dünyasını Total War altyapısıyla buluşturan Total War: Warhammer'ın bu tarz strateji severlerin listesinde olacağı kaçınılmaz. Sıra tabanlı stratejik oynanışı ve gerçek zamanlı taktiksel savaşları bünyesinde barındıracak yapımın haritaları da oldukça büyük olacak. Yarın itibariyle PC, OS X ve Linux platformları için beğenimize sunulacak yapım otoritelerin incelemelerinden oldukça yüksek puanlar almayı başardı.

Bu haftanın çıkacak diğer oyunları ise şöyle:

Downwell (PS4, Vita) - 24 Mayıs

Dungeons 2 (PS4) - 24 Mayıs

The Last Blade 2 (PS4, Vita) - 24 Mayıs

Lumo (PS4, PC, Mac, Linux) - 24 Mayıs

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan (Xbox One, 360, PS4, PS3, PC) - 24 Mayıs

Tropico 5 (Xbox One) - 24 Mayıs

Kittypocalypse (Rift) - 25 Mayıs

Chronicle: Runescape Legends (PC) - 26 Mayıs

Elite Dangerous: The Engineers (PC) - 26 Mayıs

Excubitor (PC, Mac, Linux) - 26 Mayıs

Omnibus (PC, Mac, Linux) - 26 Mayıs

Robot Arena III (PC) - 26 Mayıs

Table Top Racing: World Tour (PC) - 26 Mayıs

Gördüğünüz üzere Overwatch ve Total War: Warhammer'ın dikkat çektiği bu haftanın oyunları böyle. Bakalım bu hafta çıkışını gerçekleştiren Overwatch ile Blizzard umduğunu bulabilecek mi? Gelecek hafta yepyeni oyunlarla tekrar buluşmak üzere, iyi haftalar ve iyi oyunlar.

haftanın oyunları 23-29 mayıs öne çıkan

 Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...