0
04 Nisan 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Zamanı Kontrol Etme Haftası! Haftanın Oyunları / 4-10 Nisan:

Haftanın oyunları bölümümüzden tekrar merhabalar. Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yeni çıkacak oyunlara bakıyor ve kısaca göz atıyoruz. Bakalım bu hafta boyunca bizi hangi oyunlar bekliyor? Keyifli okumalar.

Quantum Break (Xbox One, PC) - 5 Nisan:

Remedy Entertainment'ın geliştirdiği, Microsoft Studios'un yayınlayacağı Quantum Break, uzun süredir heyecanla beklenen bir yapım. Duyurulduğu andan itibaren hem görselliği hem de oynanış yapısıyla ilgi çeken oyun Remedy'nin alışılmış oynanış dinamiklerine benzerliğiyle de dikkat çekmişti.  "Zaman güçtür" sloganıyla karşımıza çıkacak olan Quantum Break; zamanı kontrol etme yeteneğine sahip Jack Joyce'ı kontrollerimize veriyor. Microsoft'un en çok güvendiği yapımların başında gelen oyun ilk başlarda sadece Xbox One platformuna özel olarak duyurulmuşken daha sonra yapılan açıklamalarla oyunun Windows 10 platformuna geleceğini öğrendik. Hem PC hem de Xbox One tarafına çıkış yapacak olması Xbox One sahiplerince eleştirilirken bu kararın nelere yol açacağını zaman gösterecek. Quantum Break; 5 Nisan 2016'da çıkışını gerçekleştiriyor.

Dirt Rally (Xbox One, PS4) - 5 Nisan :

Codemasters'ın geliştirdiği Dirt Rally; 2015'in aralık ayında PC oyuncularıyla dijital olarak buluşmuş ve oldukça beğenilmişti. Ego 3.0 oyun motoruyla geliştirilen yapım görselliğiyle de adından söz ettirerek yarış severlerin gönlünü almayı başarmıştı. 5 Nisan 2016 tarihinde PC için kutulu olarak da satışa sunulacak oyun aynı zamanda PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularıyla da buluşacak. Sağlam bir ralli oyunu olarak nitelenen yapım gerçekçiliğiyle de ayrıca konuşulmuştu. Ralli severlerin heyecanla beklediğini bildiğimiz oyun bakalım konsol tarafındaki oyuncular tarafından da beğenilecek mi? Şimdiden iyi yarışlar.

Haftanın çıkacak diğer oyunları ise şöyle:

Green Game: Timeswapper (PC) - 4 Nisan

1979 Revolution: Black Friday (PC, Mac) - 5 Nisan

Assassin's Creed Chronicles Trilogy Pack (Vita) - 5 Nisan

Dead Star (PS4, PC) - 5 Nisan

Enter the Gungeon (PS4, PC) - 5 Nisan

Europa Universalis IV: Mare Nostrum (PC) - 5 Nisan

Job Simulator (PC) - 5 Nisan

Lovely Planet (PS4, Wii U) - 5 Nisan

Skullgirls 2nd Encore (Vita) - 5 Nisan

Stickbold! A Dodgeball Adventure (PS4) - 5 Nisan

Kill to Collect (PC) - 6 Nisan

Letter Quest: Grimm's Journey (Xbox One) - 8 Nisan

Stickbold! A Dodgeball Adventure (Xbox One) - 8 Nisan

Evet, bu hafta çıkacak oyunlar listemiz bu şekilde oluştu. Listeden gördüğünüz üzere bu hafta zaman kavramımız biraz karışacak! Uzun süredir beklenen yapım Quantum Break sonunda çıkıyor çünkü! Bir diğer dikkat çekici yapım ise ralli severlerin göz bebeği olabilecek Dirt Rally. Bakalım önümüzdeki hafta bizi hangi oyunlar karşılayacak? Başka bir "haftanın oyunları" yazısında görüşmek üzere. İyi oyunlar.

haftanın oyunları 4 nisan öne çıkanÖzcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...