SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Yeni Nesil GTA V’te Talih Kuşu Olun

GTA V’in yeni nesle çıkmasıyla beraber, ne oyunun bilgilerinde ne de yama notlarında görülmeyen sırlar da birer birer ortaya çıkıyor.

Rockstar’ın bu seferki güzelliği Peyote kaktüsleri. Bu kaktüsleri çölde bulup yediğinizde karakteriniz halüsinasyon görmeye başlıyor ve rastgele bir kuşa dönüşüyor. Rastgele bir hayvana dönüştüğü söylentileri de var ancak henüz buna dair bir görüntü ortaya çıkmış değil. Bulabilen olursa bizimle paylaşırsa seviniriz.

Şimdilik tavuk, martı, şahin gibi kuşlar kesin olarak gözlenmiş olsa da toplam 27 noktada Peyote bulabildiğiniz için çok daha fazlası da olabilir. İşin eğlenceli tarafı, bu bir halüsinasyon da olsa tavuk olmayacak kadar şanslıysanız tıpkı bir uçak kullanırmış gibi o kuşla uçabiliyorsunuz. Daha da eğlenceli tarafı ise, uçarken pisleyebiliyorsunuz. GTA Online’da da kullanılabilmesi durumunda neler olacağını hayal edebiliyorum. Ancak tek kişilik modda bile yeterince zevkli.

Aşağıda martı olarak uçulan bir videoyu izleyebilirsiniz. Dün haberini yaptığımız karakter taşıma sorunu çözülmüş olsa da, GTA Online sorunları devam ediyor. Tıpkı ilk çıkışında olduğu gibi hiçbir oturuma bağlanamayan veya bağlanabildiği oturumda tek başına oynamak zorunda kalan binlerce oyuncu var. Acil olarak yayımlanan yamalar da şimdilik sorunu çözebilmiş değil. Battlefield 4, Halo: MCC ve şimdi de GTA V. 2014 yılında insanlara online oyun oynatacak stabil bir sistem kurmanın çok zor olmayacağını düşünüyor insan ama galiba  yanılıyoruz. Önceki yıllarda böyle sorunlar yaşanmıyordu ama görünüşe göre oyuncuların beklentileri ve yapımcıların vizyonları, ellerindeki sunucu teknolojisini birazcık aşmış durumda…

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.