SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Yeni Nesilde GTA Online Hikâyesi Nasıl Devam Edecek?

121

Hafta başında birinci şahıs deneyimi, dün PS3 & PS4 karşılaştırması ve bugün en nihayetinde GTA Online ile ilgili detaylar geldi.

Eski nesilde en fazla 16 oyuncuyu destekleyen GTA Online, yeni nesil ve PC platformunda 30 oyuncuya kadar olanak sağlıyor.

Eski nesildeki karakterinizi hiçbir kayıp yaşamadan yeni nesil veya PC platformuna taşıyabileceksiniz. Fakat dikkat! Sadece 1 platforma taşıyabileceksiniz ve ondan sonra başka şansınız olmayacak. Yani eski nesildeki karakterinizi PC platformuna taşımak istiyorsanız PS4 veya Xbox One’a taşıma yapmamanız gerekiyor.

Görevlerde herkes istediği kamera açısından oynayabilecek fakat yarış ve savaş modlarında odayı kuran kişinin seçeneğine bağlı olarak sadece FPS veya sadece TPS bakış açısı seçilebilecek.

FPS bakış açılı bir motor yarışında karakterimiz kask taktığında tıpkı bir kaskın içinden bakıyor ve duyuyormuş hissi alacağız. Oyunu deneyimleyen IGN editörü kaskımıza çarpan toprak parçalarını bile hissettiğimizi söylüyor. FPS modunda araçlar gerçekten çok daha tehlikeli ve hızlı görünürken kazalarda aynı şekilde daha çarpıcı olacak. Motordan düşüp havada 2 takla atarken FPS modunda olmak mutlaka o yarışın içindeymişiz hissi verecektir. Ve editör bu konuda bir itirafta bulunup 30 kişilik yarışta sonuncu olduğunu söylüyor. Neyse artık Merthan Yalçın ve Pintipanda’nın sonunculukta yalnız olmadığını öğrenmiş olduk! 😀

12

Ayrıca yenilenmiş GTA Online’ın karakter yaratma moduda baştan aşağı değişmiş durumda. Karakterinizin burnunu, elmacık kemiklerini, alnını, yanaklarına varana hepsini detaylı bir şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Böylelikle artık sokaklarda birbirine benzeyen online karakterlerin dolanması biraz daha zor olacaktır.

Yeni nesil GTA Online’a gelen modlar yakın zamanda eski nesil platformlara da gelecek. Fakat 1 yıldır beklenen soygunlar nerede, o konu hakkında henüz bir haber yok.

 

 

 

Bora ÇİTİM
the authorBora ÇİTİM
Rockstar Games ve Grand Theft Auto Hayranı, GTATurk & RockstarTurk Yöneticisi, Web Tasarım & Arayüz Geliştirici